İSTANBUL ? BAĞCILAR’DA 31 KAÇAK MUHACIR YAKALANDI

BAĞCILAR’da davranış halindeyken durduran ayrımsız minibüs ve tıpkısı otomobilde 31 gizlice göçmen yakalandı. Açacak sürücülerinin göçmenleri, bin teklik karşılığında Edirne’ye kadar söylemek üzere anlaştıkları ortaya çıktı.

İstanbul Itimat Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar Fatih Mahallesi’nde otopark halinde bekleyen bire bir minibüs ile ayrımsız otomobile arka çantalı ecnebi tabiiyetli kişilerin bindiği yönünde ihbar aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, bahis konusu 2 aracı takibe aldı. Tempo halinde olan araçları durduran polis, 2 araçta 4’ü yavru mecmu 31 çaktırmadan göçmen yakaladı.

Minibüs sürücüsü M.H.K., yanındaki arkadaşı Y.C.M. ile araba sürücüsü E.K. gözaltına alınırken yakalanan gizliden gizliye göçmenler ise ferasetsiz çevirme merkezlerine götürüldü. Şüphelilerin Yunanistan’a müracaat etmek isteyen gizlice göçmenleri Edirne’ye götürmeye çalıştığı, beherglas muhacir amacıyla ise bin liralık para aldığı ortaya bundan sonra. Adliyeye sevk edilen 3 can adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

FOTOĞRAFLI

Share: