İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın keşif anları görüntülendi

Fatih’te PKK yıldırı örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgütün sözde özel kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı yapmacıklı kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken asayiş kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN SOYLU, YAKALANDIĞINI SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Gaye Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye güzeşte, PKK’nın neymiş özel kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’birlikte gösteri fora etmek ve yaptırmak amacıyla gelen; Seydo Botan Gever harf adlı Mehdi Mıhçı, muvaffakiyetli aynı operasyonla sahte kimlikle İstanbul’üstelik yakalandı. Emniyet İstihbarat ve İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte uzuv olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan dalavereli, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle yapmacıklı kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK yıldırı örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruh bilimsel namına etkiledi ve 2014’bile ben dahi örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada yetişek aldım. Eğitim sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna büyüklüğünde o bölgedeydim. Sonrasında örgütten oluşmak, olmak kanalıyla Irak’ın Diyana tarafında kâin köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime aynı sahn kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde tıpkısı hanay sürdüm. 2022’nin Temmuz ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan bile Ağrı Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye giriş yaptım. İstanbul’da benzeri gelişim kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan bilahare ailemle görüşüp alışılagelen tıpkısı hayat içerisine bürümek istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve şüphesiz ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: