İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. cumhur reisi bizim gösterdiğimiz namzet olacak, ego ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan kullanılmamış itfaiye binasının küşat törenindeki konuşmasında, Budun İttifakı’nın seçme uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını söyledi.

Hepsinin haddinden fazla balaban kibir ortaya koyduğunu belirten Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, tutumsuzluk etmediler. Zımnında elde ettikleri her bir kuruşu dahi hem konkre hizmete hem de kaybolan içtimai ihtişam olma anlayışının yanına sosyal belediyeciliği koydular.” diyerek konuştu.

İstanbul, Ankara ve özge şehirlerde Bolu’dahi olduğu kadar itici geçen kışta ısınma parasını veren, gıda yardımı özne, vatandaşlara dokunarak toplumsal belediyeciliği uygulayıcı yöneticilere teşekkür eden Akşener, israftan arttırılan herhangi bir şeyin halka harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. cumhurbaşkanı bizim gösterdiğimiz namzet olacak, ego ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem da ortaya çıkan iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve toplumsal mehabet olma anlayışını bitmeme ettireceğini kaydetti.

Akşener, Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan’ın katip organ olduğunu aktararak, “Gelişigüzel çalıştık uzun uzun biraz. Nedeniyle Bolu üzere çoğaltan kalbini bilirim, Bolulular üzere hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki husus istek etti; dedi ki ‘Meral abla, masada benim adımı unutma.’ Deminden herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci mefret mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor ki ‘Gözünde ışıntı olan abiden çok elan bol ekonomi yönetirim.’ Akıllıcasına mu anlamışım? Bunu birlikte unutmayacağım Tanju komutan.” diye niteleyerek konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilişik konuyu gündeme getirmekte doğruca olduğunu söyleyerek, “Türkiye’üstelik bu durumu, bu rahatsızlığı suç duyurusu konusunda dayanıklı haddinden fazla gürültülü çıkaran oldu ama genişlik balaban sesi çıkaran siz oldunuz. kimi zaman nahak saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ego sizin insanca yanınızı bilirim, dolayısıyla fora etmek istediğinizi, nereye dikkati iletilmek istediğinizi bilici biri kendisine.” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasi partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ait konkre ve açıkça deklarasyonları olduğuna aktaran Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dayalı somut programımızı açıkladık. Hesabına ‘Milli Barhana Doktrini’ dediğimiz, 3 yıl içerisinde Türkiye’deki hep sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun üzere Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad karışma atılmak üzere herkesin masaya oturduğu, bu yükü elden Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin üstelik geri bildirimleri olursa bunun güncellemeleri bitmeme edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini anlatım ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna ayrımsız ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere yaşama eden, hiçbir vatandaşını ayırt etmeyen, zenginine fakirine bakan, fakirini kollayan, demokrasiyi garaz seçmiş o insana bu kadar hakaret edilirken, onunla bu kadar savaş edilirken, ona bu kadar hükümsüzlük edilirken arada bir kendime soruyorum; lan Meral Akşener, üzerine düşeni adına getirebildin mi? Bazı Bazı söylüyorum, ey iri âdem Atatürk! Mustafa Kemal Ciddi, bizleri affet. Amma söz olsun, sana yemin olsun, bu ülkenin insanlarını senin üzere tıpkısı arada, birbirine düşürmeden birlikte tutacağımıza meze veriyorum. Manevi huzurunda nazikâne sevgiyle hürmetle eğiliyorum. Tanrı hakeza türküleri benzeri elan söyletmeyi Türk’e talih etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Şehremini Özcan de şehremaneti olarak ekonomilerini çokça ferah yönettiklerini, içtimai yardımlar alanında dahi çokça mebzul işler yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın ortak cumhurbaşkanı adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı masa namına herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Topluluk namına bekliyoruz. Orada da özdek olursa Bolu’da birlikte ayrımsız kardeşiniz var. Diploması var. 8 yıllık oran deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği serencam 5 seçimin hepsini nail muvaffakiyet öyküsü de var. Aklınızın tıpkı kenarında bulunuversin Sayın Umumi Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Akşener ve Özcan, itfaiye elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın açılış kurdelesini kesti.

Akşener, daha sonradan Bolu Dağı’nda benzeri otelde partililerle basına merbut toplantıda tıpkı araya geldi.

Share: