İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, Bolu’da itfaiye binasının açılışına katıldı Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İnşallah 13. reisicumhur bizim gösterdiğimiz aday olacak, ego ona inanıyorum.” dedi.

Akşener, Bolu Belediyesince Paşaköy Mahallesi’nde yapılan yeni itfaiye binasının açılış törenindeki konuşmasında, Budun İttifakı’nın berceste uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan mutlu olduklarını söyledi.

Hepsinin çok mefret burun ortaya koyduğunu tamlayan Akşener, “Çalmadılar, çaldırmadılar, tutumsuzluk etmediler. Zımnında elde ettikleri her bir kuruşu dahi hem konkre hizmete hem dahi kaybolan içtimai celal olma anlayışının yanına sosyal belediyeciliği koydular.” diye niteleyerek konuştu.

İstanbul, Ankara ve özge şehirlerde Bolu’üstelik olduğu üzere sevimsiz güzeşte kışta istinas parasını veren, azık yardımı eden, vatandaşlara dokunarak sosyal belediyeciliği uygulayan yöneticilere teşekkürname eden Akşener, israftan arttırılan seçkin şeyin bölüt harcandığını anlattı.

“İnşallah 13. reisicumhur bizim gösterdiğimiz aday olacak, ben ona inanıyorum.” diyen Akşener, hem seçilen cumhurbaşkanının hem dahi ortaya çıkan iktidarın, belediyelerde ortaya konulan o iradeyi, çalışmayı, sadeliği ve içtimai ululuk olma anlayışını bitmeme ettireceğini kaydetti.

Akşener, Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Şehremini Tanju Özcan’ın katip unsur olduğunu aktararak, “Birlikte çalıştık uzunca biraz. Nedeniyle Bolu için çarpan kalbini bilirim, Bolulular için hayallerini bilirim amma vitesi yükseltmiş gördüm. İki öz murat etti; dedi kim ‘Meral abla, masada benim adımı unutma.’ Demincek herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci yüce mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor kim ‘Gözünde ışıntı olan abiden çok henüz gür ekonomi yönetirim.’ Akıllıca mu anlamışım? Bunu bile unutmayacağım Tanju başbuğ.” diyerek konuştu.

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilgilendiren konuyu gündeme getirmekte dosdoğru olduğunu söyleyerek, “Türkiye’bile bu durumu, bu rahatsızlığı yansıtma üstüne metin haddinden fazla curcunalı çıkaran oldu amma sunma eke sesi çıkaran siz oldunuz. kimi vakit haksız saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ego sizin insancasına yanınızı bilirim, nedeniyle fethetmek istediğinizi, nereye dikkati çalmak istediğinizi bilen biri olarak.” ifadelerini kullandı.

Bütün siyasi partilerin sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ilişik somut ve vazıh deklarasyonları olduğuna nâkil Akşener, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde sığınmacılara dayalı somut programımızı açıkladık. Hesabına ‘Milli Barhana Doktrini’ dediğimiz, 3 sene içerisinde Türkiye’deki bütün sığınmacıların memleketlerine gönderilmesini planlayan, bunun amacıyla Avrupa Birliği, Amerika, Rusya ve Esad karışma almak amacıyla herkesin masaya oturduğu, bu yükü vakit kaybetmeden Türkiye’nin çekmeyeceği planı, programı paylaştık. Sizlerin de ansız bildirimleri olursa bunun güncellemeleri bitmeme edecek.”

Atatürk’ün sevdiğini tabir ettiği “Selanik” türküsü eşliğinde sürdürdüğü konuşması sırasında duygulanan Akşener, şunları kaydetti:

“Bizlere Rumelisi’nden Anadolu’suna tıpkı ruhu bırakan, bu cumhuriyeti kuran ve bizlere yaşama eden, tek vatandaşını fark etmeyen, zenginine fakirine bakan, fakirini kollayan, demokrasiyi murat seçmiş o insana bu büyüklüğünde hakaret edilirken, onunla bu kadar savaş edilirken, ona bu büyüklüğünde hükümsüzlük edilirken kimi zaman kendime soruyorum; lan Meral Akşener, üzerine düşeni hesabına getirebildin mi? Zaman Zaman söylüyorum, ülen balaban âdem Atatürk! Mustafa Kemal Rabıtalı, bizleri affet. Ama küçümseme olsun, sana yemin olsun, bu ülkenin insanlarını senin kabilinden aynı arada, birbirine düşürmeden alay malay tutacağımıza bayram veriyorum. Manevi nezdinde nazikâne sevgiyle hürmetle eğiliyorum. Tanrı hakeza türküleri bire bir henüz söyletmeyi Türk’e felek etmesin diyorum.”

Özcan’dan cumhurbaşkanlığı adaylığı talebi

Bolu Belediye Reisi Özcan bile uray olarak ekonomilerini çok bol yönettiklerini, sosyal yardımlar alanında da haddinden fazla mebzul amal yaptıklarını belirterek, yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Altılı masanın ortak reisicumhur adayı belirlemesi konusuna değinen Özcan, “Beraber altılı masa adına herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum adına bekliyoruz. Orada dahi öz olursa Bolu’üstelik birlikte tıpkı kardeşiniz var. Diploması var. 8 almanak celal deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği serencam 5 seçimin hepsini kazanmış muvaffakiyet öyküsü birlikte var. Aklınızın aynı kenarında bulunuversin Sayın Umumi Başkanım.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra Akşener ve Özcan, itfaiye aracı elbisesi giyerek dualarla eşliğinde binanın küşat kurdelesini kesti.

Akşener, daha sonra Bolu Dağı’nda tıpkısı otelde partililerle basına tutkun toplantıda aynı araya geldi.Share: