İyi Partili Cesur’un Dinlediği Zahmetli: “Kendilerini Zengin Ettiler. Emekliler Ölsün Diyorlar… Tanrı Aşkına Bizi Kurtarın”

İYİ Parti Isparta Saylav Aylin Kabadayı, Isparta’de vatandaş ve esnafı dinledi. Mütekait bire bir kadın, “Ayrımsız dakika evvel intihap olsun ya. Kendilerini ensesi kalın ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim bütün yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Allah aşkına bizi kurtarın. Misyon Kurum’un eline mektup verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diyerek. Bire Bir karşılık çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Haddinden Fazla pres durumdayız. Ruhum da keleş, kalbim dahi. Umudum yok. Yarı aç yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli öyle” diye niteleyerek balkı yandı.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Korkusuz, Isparta merkez ilçede pazarda esnaf ve vatandaşı dinledi. Bıçkın’a toprak ve kaza teşkilatıları haremlik etti.

“4 BİN LİRAYI ÇIKARACAĞIM DİYE CANIM ÇIYOR PAZARDA”

Tıpkı yurttaş, “30 teklik sigara parası var cebimde. Münasebet harici on paralık benzeri özdek göremiyorum. Akşama büyüklüğünde yalnız daha yıpranmamış atlatmak aldım onu yedim. On Paralık benzeri şeyim bulunmayan amma şükür Cenabıhak’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 mahiye evliydim. Güven çektim 50 bin liralık şu dakika 70 bin teklik borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diye niteleyerek canım çıkıyor pazarda… İcraya gönderdiler, yapılandırma yaptık” dedi.

İYİ Partili Cesur ise hem mülk başkanının hem üstelik kendi iletişim bilgilerini vererek ellerinden geleni yapacağını söyledi.

“MISYON KURUM’UN ELİNE TEZKERE VERDİK ‘ÖDEYEMEYECEĞİZ’ DİYE. BİR KARŞILIK ÇIKMADI”

Tıpkı tekaüt, İYİ Partili Cesur’a şunları söyledi:

“50 liralık aksata yapabildim imkanımız yok kim. Kasaptan bire bir özdek alamıyoruz. Bu akşam ezanı biber dolması var. İçinde kıyma namevcut. Zahmetli kayırıcı 3 bin 500 liralık ile bittabi algı? Ben zahir alacağım? Bunu bu hale getirdiler… İliklerimizi özdek ettiler. Benzeri zaman ilk intihap olsun ya. Kendilerini zengin ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim umum yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Cenabıhak aşkına bizi kurtarın. Uğur Kurum’un eline betik verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye niteleyerek. Ayrımsız cevap çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çokça yumruk durumdayız. Ruhum de sakil, kalbim birlikte. Umudum yok. Nısıf açgözlü yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli anca. Emeklileri sebep ele almıyorlar? Yabancılara bizden çok değer veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’da şehitlerimizi görsünler.”

“2023’TE GÖRÜŞECEĞİZ”

Taze benzeri koşa, “Benim babam maraba ama artık üretemiyor. Yani kısıtlanmış üretiyor. Matbua üstelik alamıyoruz” dedi. İYİ Partili Cesur’un “Seçimi bekleyin” sözü konusunda, “Biz dahi onu bekliyoruz filhakika. 2023’te görüşeceğiz” dedi.Share: