Iz liseli gençler günlük savsaklamak üretimine devam ediyor

Milli Terbiye Bakanlığının ’81 İlde 100 Savsaklamak Fırını’ projesiyle Bayburt Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesine kazandırılan fırın atölyesi, depremin arkası sıra taşımalı eğitime müteveccih ekmek üretimini sürdürüyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Bayburt Valiliğinin himayesinde bütün imkanlarını seferber eden İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Mesleki ve Maharet Rum Lisesi savsaklamak atölyesinde depremzedeler üzere günlük 15 bin savsaklamak kapasitesiyle üretim yaparken üretilen ekmekler Vekâlet ve Valilik koordinesinde deprem bölgesine gönderme edildi. Zelzele yardım sürecinde 100 bin savuşturmak üretimiyle depremzedelere bindi sağlayan Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi, 20 Şubat’tan itibaren taşımalı terbiye kapsamındaki öğrenciler ve kendi öğrencileri amacıyla günlük 4 bin savsaklamak üretiyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Rahmi Güney, “Balaban teessürat ve zayiat yaşadığımız bu dönemde milli angajman ve kardeşlik ruhu süresince bu süreci atlatacağımıza inanıyorum. Yaşanan dokunaklı afetten sonradan depremden etkilenen bölgeye yapılan yardımlar üzere fena hâlde yurdumun yurttaşlarına ve eğitim bilimi camiamıza bire bir kat elan şükranlarımı sunmak isterim. Bakanlığımızın ve Valiliğimizin koordinesinde tığ birlikte hareket bölgesi için himmet mefhumu gözetmeksizin Mesleki ve Teknik Rum Lisesi personeli ilkin kalkmak için parçalanmamış ekibimizle ve öğrencilerimizle alay malay depremzedeler amacıyla uğraş ettik. Ülkemizin bu metin süreçten çıkması üzere halk ele, gönül gönüle mücadelemizi sürdürmeliyiz” diye niteleyerek hayatını kaybeden vatandaşlara benzeri nöbet daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. – BAYBURT

Share: