İzmir’de eşi ve kayınpederini silahla öldüren kuşkulu tutuklandı

Karabağlar ilçesinde eşi ile kayınpederini tabancayla öldüren, iki baldızını yaralayan şüpheli ile ona müzaheret ettiği öne sürülen arkadaşı tutuklandı.

İzmir Güven Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü Cinayet Kesim Amirliği ekibi, ölçülü sormaca kapsamında kıyacı zanlısını cemaziyelevvel sabah olayın yaşandığı eve otomobiliyle götürdüğü öne sürülen zanlının arkadaşını üstelik gözaltına aldı.

Emniyetteki rapor işleminin arkası sıra adliyeye atıf edilen iki bed, hazar ceza hakimliğince tutuklandı.

Recep U’nun, ifadesinde e-büyüklük uygulamasından eşinin namına boşanma davası açtığını gördüğünü, cinayeti bu nedenle işlediğini söylediği öğrenildi.

Recep U (36), geri sabah saatlerinde, aynı kamer ilk 3 çocuğunu yanına alıp Batman’daki evlerinden ayrılarak İzmir’deki babaevine dönen eşi Berivan U’nun ailesinin yaşadığı Gülyaka Mahallesi’ndeki eve balkondan girmiş, eşini, kayınpederi Şemsettin Ç’yi ve baldızları Gülistan ve Şirvan Ç’yi tabancayla vurmuştu.

Olayda Berivan U. ile babası Şemsettin Ç, hayatını kaybetmiş, kardeşleri Gülistan ve Şirvan Ç, hastaneye kaldırılmıştı. Recep U. yanına aldığı 3 çocuğunu, tıpkı yakınına bıraktıktan bilahare Buca ilçesinde polise teslim olmuştu.

Share: