İzmir’de komşu kavgasında maktul maktulün eşi, yargılanan sanığa duruşmada reaksiyon gösterdi

İzmir’in Buca ilçesinde, aralarında ağız dalaşı ve anlaşmazlık kâin komşular beyninde sâdır kavgada aynı kişinin silahla vurularak öldürülmesine ilişik davada maznun ağababa ve oğlunun yargılanmasına bitmeme edildi.

İzmir 23. Korkulu Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, vakfedilmiş maznun Kemal Y, yan avukatları ve öldürülen Ademiyet Incitici’in eşi Senem Üzücü katıldı.

Tutuksuz sanık Kazım Y. duruşmada düzlük almadı.

Tanık namına dinlenen Kemal Y’nin oğlu B.Y, silahın arbedede patladığını argüman ederek, “Babam belindeki silahı gösterince Gaybubet abi silaha hamle yaptı. Zırh o sırada patladı.” dedi.

Tutuklu sanık Kemal Y. ise “Hiçbir canlıya engel veremem. Ailesinden özür diliyorum.” ifadelerini kullandı. Bu sözler üzerine Senem Kötü, sanığa müteveccih, “Sakın benden bozukluk dilek.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Kemal Y. güllabi tarafından salondan çıkarılırken Senem Yara, “Sen bu işi yapacağını, öldüreceğini öğleden evvel söylemiştin. Sen bu cinayeti tasarlamıştın.” sözleriyle sanığa tepkisini dile getirdi.

Olay

İzmir’in Buca ilçesinde 4 Ocak’ta meydana mevrut olayda, aralarında anlaşmazlık bulunan komşular beyninde çıkan kavgada Kemal Y. vasıtasıyla tabancayla vurulan Gıyap Kötü hayatını kaybetmişti.

Kemal Y. karşı “bile bile adam katil”, babası Kazım Y. karşı da “bilerek adam öldürmeye azmettirme” suçundan sorun açılmıştı.

Share: