KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde sâdır orman yangınına alarga ve karadan engelleme ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde mevcut ormanlık alanda elan belirlenemeyen nedenle cuşiş artık. Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye, Orman Nahiye Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine mecbur hararet sönüm ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla gelişigüzel bölgeye şeb düşün ve uçuş sistemli helikopterler da atıf edildi. Cuşiş bölgesinde hezel laf su özellikleri enerjik olan 3 helikopterin görev aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Belletici, AA muhabirine, yangının yalman benzeri arazide meydana geldiğini ifade etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Belletici, şöyle konuştu:

“Cuşiş bölümsel yerine taharri altına makbuz. Mıntıka çok sert olduğu için akarsu takviyesinde zorlanıyoruz ancak şu dakika üzere yangında benzeri mutluluk namevcut. Cuşiş bölgesi yerleşme yerlerine yakın. Tığ bu noktada lazım önlemlerimizi aldık. Arada bile el olduğu amacıyla yangının bu bölgeye geçme riski namevcut denecek büyüklüğünde birkaç. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den tahkim ekiplerin tıpkısı kısmı geldi, bir kısmı bile yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz da tahkim olarak yolda, geliyor. 4 akarsu tankı ile 11 itfaiye aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 tayyare ve 7 helikopterle müdahaleye bitmeme ediyoruz. Yangını sunu kısa sürede arama altına alarak itfa etmek için hızlı bire bir şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: