Karabük ruzname haberi | Karabük’ten beyaz zehir ocağında patlama meydana gelen Bartın’a bindi

Karabük Valiliği, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Azamet Müdürlüğüne sadık eroin ocağında meydana gelen patlamanın arkası sıra esenlik, polis güçleri, AFAD ile Sülale ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri ile gelişim makineleri ve umumi kullanma çadırlarının Bartın’a ulaştığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılmış açıklamada, patlamanın arkası sıra tezelden harekete geçildiği ve ekiplerin yola çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “5 cankurtaran ve 15 personel, 2 UMKE uzlaştırıcı ve 6 personel, 2 AFAD aracı ve 7 personel, 3 gidiş geliş ekibi ve 6 personel, 11 acara güç personeli, Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünden 15 şahsiyet psikodestek ekibi, 1 kamyon ve 4 eş güdüm ile umumi tasarruf çadırı Bartın’a ulaştırılmıştır.” ifadelerine saha verildi.

Karabük Terbiye ve Araştırma Hastanesi ile Safranbolu Şevket Hastanesinin de yaralılar için hazır ayla getirildiği kaydedildi.

Öte yandan Sakarya Valisi Bunaltıcı Oktay Kaldırım, sosyal iletişim araçları hesabından, “Amasra’da eroin ocağında meydana mevrut patlama cihetiyle hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Başımız esen olsun.” paylaşımında bulundu.

Share: