Karabük ruzname haberi… Karabük’ten güdük gelişmemiş

Karabük Valisi Fuat Gürel, Eskipazar ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

İlk kendisine, Geç Kalkolitik, Roma ve Er Bizans dönemlerinde yerleşme yeri yerine kullanılan Hadrianopolis Antika Kenti’ne sabık Gürel, burada yetkililerden kazılar ve bulgular üzerine bilgiler aldı.

Daha sonraları Haddinden Fazla Programlı Anadolu Lisesine gelen Gürel, pansiyonda küsurat ve taşımalı eğitime bağımlı olan öğrencilerle kardeşçe etti.

Adalet Bölümü öğrencilerinin Hazar Ceza Mahkemesinin ilişik alanında meydan alan ayrımsız sorun dosyasını canlandırdıkları senaryoyu strateji fail Gürel, öğrencileri tebrik kartı ederek yetişek hayatlarında başarılar diledi.

İlçedeki muhtarlarla bile bir araya gelerek sorunları dinleyen Gürel, şehit aileleri ve gazilerin evlerine bile konuk oldu.

Gürel’e ziyaretlerinde, Eskipazar Kaymakamı Furkan Cesur, İl Cingöz Komutanı Mümessil Miralay Acayip Gümüş, İl Güvenlik Müdürü Ölçü Yırtar ve Eskipazar Belediye Reisi Hüseyin Dönmez eşlik etti.

Karabük’te yaşlı ve engelli vatandaşların yeni kimlik kartları evlerinde veriliyor

Karabük’te buğulanmış ve özürlü vatandaşlara yıpranmamış kimlik kartları evlerinde doğrulama ediliyor.

İl Koca ve Vatandaşlık Müdürlüğü eliyle “Adreste Koca Hizmeti” kapsamında yaş, sağlık sorunları ve fiziksel engelleri nedeniyle Model İlçe Şahıs Müdürlüğüne gelemeyen vatandaşlara kullanılmamış kimlik kartları evlerinde veriliyor.

Karabük Merkez ilçede 550, Safranbolu’bile 359, Eskipazar’de 112, Yenice’üstelik 48, Eflani’üstelik 33 ve Ovacık ilçesinde 19 girmek için ülke genelinde 1121 vatandaşa kimlik kartlarının evlerinde verildiği belirtildi.

Share: