Karabük spor haberi… Karabük’te huzurevi sakinleri bocce müsabakalarında yüz yüze geldi

Karabük’te, huzurevi sakinleri arası 60 Gözyaşı ve Üstü Leyla Dizdar Bocce Turnuvası düzenlendi.

Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğüne mecbur Yücel Huzurevi Müdürlüğü aracılığıyla huzurevinin bocce sahasında planlı turnuvaya, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki huzurevlerinde kalanlar katıldı.

Grupta oynanan maçların arkası sıra Karabük Yücel Huzurevi Bocce Takımı bir numara, Çaycuma Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı ikinci, Kastamonu Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı ise üçüncü oldu.

Finalde Çaycuma Huzurevi Bocce Takımı ile karşılaşan Karabük Yücel Yaşlılar Yurdu Bocce Takımı, karşılaşmadan 12-11 üstün ayrılarak turnuvayı bir numara bitirdi.

Turnuvaya katılanlarla benzeri araya gelen Vali Fuat Gürel, turnuvanın huzurevinde kalanların deli dolu yaşamlarına ulama bulmak üzere düzenlendiğini belirterek, huzurevlerinde kalanların afiyet, adalet, huzurlu aynı şekilde zamanlarını geçirmeleri ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlayan bocce turnuvasının düzenlenmesinde emeği geçen Sülale ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve ekibine teşekkürname etti.

Ilbay Gürel, Yücel Huzurevi bocce sahasının tadilat çalışmalarını üstlenen ve turnuvaya destek veren hareket insanı Sevecen Dizdar’a teşekkürname plaketi verdi.

Müsabakaları, İl Güllabi Komutanı Garip Sim, İl Inanma Müdürü Kıymetiharbiye Yırtar ile huzurevleri yöneticileri izlem etti.

Share: