Karaca yollarında genişlik

Yağız yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde okkalı gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün misil durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi gelişigüzel devir 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde iyi abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım değişik şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu memleket sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım ayrıksı istikametten iki cepheli bitmeme ediyor.

Bozkır-Yarayan yolunun 29-30. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki çökme zımnında erişim servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane toprak sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane kasaba yolu) 13 tünelde yapılacak faaliyet, elektronik sistemi hizmet ve tamirat çalışması cihetiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde ulaşım yegâne şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde munsap ve yaya kaldırımı çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü uç imal çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla erişim bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Share: