Karagül’deki rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Emre Tetikel, hayatının dönüm noktasını anlattı

Pespaye Kadınlar, Karagül, Adını Sen Haliç, Dal Sokaklar ve Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı kabil bir nice başarılı projede cafcaf kayran Emre Tetikel, Haberler.com’un YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Eğitiminden bahseden aktör, hayatının dönüm noktasından ve kariyerinden bahsetti.

“HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI SELÇUK ULUERGÜVEN’DİR”

Kariyeriyle ilgili konuşan oyuncu, ” Tekirdağ’üstelik doğdum büyüdüm. Liseye büyüklüğünde dahi orada okudum. Benim zamanımda Güzel Sanatlar Lisesi yoktu. Piyes bölümüne anbean eğitim bilimi ahzetmek isterdim. Şu an ki döl haddinden fazla bahtlı. Eğitimim için dahi İstanbul’a gelerek İşletme ve Düzencilik bölümünü bitirdim. Hayatımın dönüm noktası Selçuk Uluergüven’le işlemek oldu. Allah yağmur eylesin, nurlar içre yatsın. Uluergüven ile alay malay tiyatroda yetiştim. Bu işi tiyatrodaki hocalarımdan öğrendim” dedi.

“HANGI KADAR İYİLİK YAPARSAN AVLU DAHI SANA ONU VERİYOR”

Hayattaki önceliklerine değinen Tetikel, “Öğrendiklerimizi de eğitim bilimi verdiğimiz yerde öğrencilerimize anlatmaya çalışıyoruz. Benim maltalik mottom; ongun aynı eş olmadığını takdirde dünyanın sunu zengin insanı olsanız ne peki? Çocuklara birlikte dolgunca ayrımsız eş olmayı öğretiyoruz. Hayatta hangi kadar iyilik yaparsan avlu sana onu veriyor.”

“BENİM HAYATIMDA BİLİM VE KONUŞMA VAR”

Emre Tetikel, Melis Yaşar’ın “İnançlı biri misiniz?” sorusu konusunda dahi sözlerine şöyle devam etti: “Benim hayatımda bili ve danişma var. Bana liderlik eden şeyler bunlar olduğu için hayatıma başka ayrımsız şey sokmuyorum. Ayrımsız yaratıcının olduğunu düşünüyorum amma onun dışındakilerin bire bir hikayeden ibaret olduğunu düşünüyorum.”

Share: