Kars’ta İl İdare Büro Başkanları toplantısı

Kars’ta, Ilbay Türker Kimsesiz, Başkanlığı’nda İl İdare Bölüm Başkanları Toplantısı yapıldı

5442 Çevrilmiş İl İdaresi Kanunu’nun 24’üncü maddesi mucibince yapılan İl İdare Yazıhane Başkanları Toplantısı, Valilik Gazi Güruh Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, amme çekicilik ve kuruluşları ortada eş güdüm ve hisse senedi birliğinin sağlanarak terbiye-öğretimin sakıncasız benzeri ortamda sürdürülmesi, gerekseme olması durumunda amme kurumu misafirhanelerinin tahaffuz ihtiyacı olan öğrencilere tahsis edilmesi konuşuldu.

Ayrıca Bala ve Çoluk Çocuk Sosyal Koruma ve Bindi Programı (ÇOGEP) destek verilmesi, Sülale İçi ve Kadına Yönelik Çabuk Mücadelede etkili uygulamaların bitmeme ettirilmesi, bakir eğitim talim yılında alınacak güvenlik ve trafik tedbirlerine etken destek verilmesi kararı alındı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 04.12.2021 tarihinde yürürlüğe giren 2021/14 dar Genelgesi doğrultusunda millî ve uluslararası aktiflik, tanıtım kampanyası, kurumsal etiket çalışmalarında “Turkey” yerine “Türkiye” ibaresinin kullanılması, kamuda tasarruf tedbirlerine maksimum hassaslık gösterilmesi, kurumların özürlü erişimi, engellilere hizmet verilmesi konusundaki eksikliklerin çabucak tamamlanması, vatandaşların kendileri ve amme kurumlarıyla ile ilişik arzu ve şikayetleri için yapılan başvuruların son ve safahatlarının uyumlu adına izlenmesi ve sonuçlandırılması, “Başarısız Atık Projesi” bağlamında yapılan uygulamaların inceden inceye sürdürülmesi, konuları görüşülerek karara bağlandı.

Kars Valisi ve Belediye Komutan Vekili Türker Sahipsiz, görüşülen ruzname maddeleri sonucunda alınan kararların titizlikle uygulanmasını ve tamlık kamu kurumlarınca yapılan çalışmaların halka bakım esasıyla ve çözüm odaklı namına yapılması talimatı verdi. – KARS

Share: