Kastamonu Belediyespor-Buducnost BEMAX maçının arkası sıra

Hentbol EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Karadağ’ın Buducnost BEMAX takımına sahasında 27-40 yenilen Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, ilk maçın kendileri amacıyla fon kırıklığı olduğunu söyledi.

Maçın arkası sıra Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen ve Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ile Kastamonu Belediyesporlu hentbolcu Katarina Jezic ve Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic gazetecilere basın açıklaması yaptı.

Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, rakip takımı tebrik kartı ederek, “Hakeza tıpkısı yenilme beklemiyorduk. İlk karşılaşma bizim için tayf kırıklığı oldu. Önümüzdeki maçlara bakacağız.” dedi.

Buducnost BEMAX antrenörü Maja Savic ise Şampiyonlar Ligi’ne mebzul başladıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Savaşıp 2 puan aldığımız amacıyla gururluyuz. ikinci nısıf henüz bereketli oynayarak istediğimiz skoru elde edebildik. Bütün oyuncuları sahaya sürebildik. Şampiyonlar Ligi’nde önce adımımızdı. Şüphesiz hentbol oynayacağımızı gördük. Hakeza benzeri galibiyet beklemiyorduk. İyi külliyen oynadık. Şampiyonlar Ligi’nde böyle bire bir yengi kabul etmek iyicene. Şimdilik az buçuk kutlayacağız ama sonraları aynı sonraki maça odaklanacağız.”

Kastamonu Belediyesporlu oyuncu Katarina Jezic de rakibi kutlayarak, “İyi savaştılar ama bizim amacıyla hayalet kırıklığı oldu. Önümüzde daha ince tıpkı posta var. Kafamızı dik tutup özge maçlara odaklanacağız.” diye konuştu.

Buducnost BEMAX oyuncusu Milena Raicevic ise Kastamonuspor’un sakat tıpkı sporcusu olduğunu hatırlatarak, “Geçen sene Kastamonu’da adamakıllı anılarım oldu. Kastamonu’ya teşekkür ediyorum. Evire Çevire benzeri karşılaşma oldu” ifadelerini kullandı.Share: