KASTAMONU – Milli boksörler Sıla ve Hattıhareket Nur’un hedefi Çoluk Çocuk Dünya Şampiyonası’nda doruk

Milli boksörler Sıla Sürmeneli ve Hâl Vuzuh Kılıççı, İspanya’bile 13-27 Son Teşrin tarihlerinde gerçekleştirilecek Çoluk Çocuk Acun Şampiyonası’nda değerli madalya kullanmak istiyor.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde çalışmalarını bütünleyen milli boksörler, Dünya Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.

Sıla Sürmeneli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 57 kiloda dövüştüğünü söyledi.

Kastamonu kampını adamakıllı şekilde tamamladıklarını anlatan Sıla, “Kampımız bol geçti. Kampımızı iyicene başlattık, fena hâlde sona erdirdik. Burada korkulu tıpkısı say dönemi geçirdik.” dedi.

“Zirveyi eksiltmek istiyorum”

Kariyeriyle ait bilgelik veren Sıla, şunları kaydetti:

“3 el Türkiye şampiyonu oldum. Bu yıl de Avrupa üçüncüsü oldum. Avrupa’üstelik rakiplerimi gördüm, ona bakarak çalıştım. Acun Şampiyonası’nda bökelik istiyorum. Ailemi, hocalarımı iyice şekilde gururlandıracağım. Böke tevessül etmek, zirveyi kaldırmak istiyorum. Ülkeme altın madalya aktarmak istiyorum.”

Trabzon Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bir numara sınıfta terbiye gördüğünü anlatan Sıla, “Yetişek kariyerimde okulun ardından öğretim üyesi tevessül etmek istiyorum. Spor kariyerimde ise bir sporcunun arz balaban hedefi olimpiyat. Benim dahi temel hedefim olimpiyatlar.” diye konuştu.

Fiil Vazıh: “Emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyorum”

Çizi Nur Kılıççı ise 50 kiloda dövüştüğünü aktardı.

Güzel benzeri dinlenme kampı dönemi geçirdiklerini dile getiren Çizi Nur, “Çok güzelce hazırlandık. Seçkin kiloda haddinden fazla aktif olduğumuzu düşünüyorum. Tekmil takım arkadaşlarıma güveniyorum. Emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Türkiye şampiyonalarında türlü dereceleri bulunduğuna bel fail Davranım Aydınlık, “Daha önce Dünya Şampiyonası’na katıldım ama bir sükse elde edemedim. Deneme oldu. Bu sene daha gür hazırlandım. Değerli madalyayı alacağıma inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: