Keçiören Belediyesi’nden 500’den fazla depremzede aileye ev eşyası desteği

Keçiören Belediyesi’nden 500’den aşkın depremzede aileye ocak eşyası desteği

ANKARA Keçiören Belediyesi aracılığıyla deprem bölgesinden Ankara’ya gelen ve ilçedeki değişik semtlerde konaklatılan 500’den fazla aileye familya eşyası desteğinde bulunuldu.

Keçiören’e mevrut depremzedelerin ihtiyaçlarını bastırmak amacıyla “Misafirin Var Keçiören’im” sloganıyla başlatılan “Ev Eşyası Toplama Kampanyası” ile elde edilen yüzlerce eşya ile afetzedelere yıpranmamış yuvalar kuruluyor. Yüzlerce ocak Keçiören Belediyesinin gerçekleştirme ettiği kayıt nakliye ve değişiklikler desteği ile hızlıca konaklama fırsatı buluyor. Ankara’ya geldikleri önce günden itibaren Keçiören Belediyesi Yüce Özdemir Spor Tesissileri Misafirhanesi’nde nazil darülfünun öğrencisi Okan Amut üstelik ailesiyle gelişigüzel eskimemiş benzeri kişi temel fora etmek üzere karı markajcı depremzedelerden birisi. Depreme Malatya Battalgazi’üstelik yakalanan ve Ankara’bile yaşamaya değişmeyen veren Amut ailesinin elinden markajcı çalım ise Keçiören Belediyesi. Hem kullanılmamış habbe tutulmasına hem de eş eşyalarının gerçekleştirme edilmesine nazik yardım sağlayan Keçiören Belediyesi Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü okuyan Okan Amut’ın ve ailesinin Başkent’te kurdukları eskimemiş yuvanın mimarı oldu. Başka depremzedelerde olduğu gibi Rekiz ailesi üstelik Keçiören Belediyesinin İlçedeki Ovacık mahallesinde kâin eşya mağazasına gelerek buradan ihtiyaçları olan eşyayı seçtiler. Seçtikleri eşyalar uray ekiplerince nakliye aracına yüklenerek evlerine götürüldü.

“Tamlık ihtiyaçları karşılıyoruz”

Depremzedelerin Ankara’dahi kuracakları yeni yuvaları üzere cümle imkanların seferber edildiğini belirten Keçiören Belediye Reisi Turgut Altınok, “Belediyemizin misafirhanelerinde sarsıntı bölgesinden gelen depremzedelerimizi konaklatıyoruz. Üç kez yemek hizmeti sunuyoruz. Fahri vatandaşlarımız eliyle tahsis edilen evlerin de tadilatını yaparak afetzedelerimize tahsis ediyoruz. Ocak ve eş eşyası konusunda ise cemi ihtiyaçları karşılıyoruz.” dedi.

Karı bulma ve eşya tedariki üzerine kendilerine havari olan Keçiören Belediyesine teşekkürname fail Depremzede Okan Fidan, Ankara’ya geldiğinde Keçiören Belediyesi tarafından misafirhaneye yerleştirildiklerini belirterek, “Ailemle gelişigüzel sabahleyin, öğlen, akşam 3 el aşındırmak verildi. Duşumuzu alabiliyorduk. Umumi ihtiyaçlarımızın hepsini karşılayabiliyorduk. Kardeşimi bile okula yazdırdık. Okula yazıldığı için familya bulmamız gerekti. Familya konusunda de Cenabıhak razı olsun apotr oldular. Henüz sonra sülale amacıyla eşyalar geçişsiz oldu. Malatya’de de oturmuş benzeri düzenimiz vardı amma hayat şartları aha Burada yaşamaya devam edeceğiz. Şehremaneti bile zat araçları ile depolarında bulunan eşyalardan bizlere verdi. Elimizi bire bir şeye vurmadık. Belediye çalışanları sıhhatli olsun yardımcı oldular. Demin eşyalarımızı eve akıllıcasına götürüyoruz. İyi insanlar var. Bu form kıran günlerinde insanların seferberlik içre olması bizleri mutlu etti. Bizi misafir eden Keçiören Belediyesi’nden ve Belediye başkanından, devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun” diye niteleyerek konuştu.

Share: