Kendileri hasis yürekleri büyük öğrenciler harçlıklarını depremzedelerle bölüştü

Kendileri aşağı yürekleri şişman öğrenciler harçlıklarını depremzedelerle bölüştü

BAYBURT – Şüheda Ortaokulu öğrencileri, ailelerinden aldıkları harçlıkları harcamayıp depremzedeler için öğretmenleri gözetiminde topladılar.

Yüreklerini ortaya koyan ortaokul öğrencilerinin harçlıklarıyla kısa sürede 26 bin 310 teklik toplandı. Öğrencilere destek olan meslek yönetimi ise ailelere zarflar göndererek, parayı zarfın içerisinde göndermelerini istedi. Depremzedelere müzaheret etmek amaçlı başlatılan müzaheret kampanyası sonucunda mektepli ve öğretmenlerin topladığı 26 bin 310 lira Bayburt Valiliği arkalama adına yatırıldı.

Gönüllü yerine harçlıklarını depremzedelerle paylaştıklarını belirten öğrenciler, maddi desteğin yanında deprem bölgesindeki insanlara dua ederek manevi destek sunduklarını söylediler. Kendileri kıytırık yürekleri balaban öğrencilerin ihatalı davranışı ise yürekleri ısıttı.

Depremin olduğu ilk günden beri aklının ve kalbinin sarsıntı bölgesinde olduğunu ifade eden Enes Aktürk isimli öğrenci, “Belki de bu yardım apayrı insanların kurtulmasına, onların bile bir başka insanı kurtarmasına koruyucu olacak” diye niteleyerek zarfı mal toplanan kutuya attı.

Bir ayrıksı mektepli ise depremde hayatını kaybedenlere yağmur, yakınlarına temel sağlığı dileyerek, “Ülkemizde yaşanan büyük depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına temel sağlığı diliyorum. Ben birlikte oradaki kardeşlerimize, ablalarımıza, abilerimize arkalamak üzere bağış fora etmek istiyorum” dedi.

Ellerinden geldiğince maddi ve manevi olarak bindi olduklarını söyleyen öğrenciler, “Tanrı herkesin yardımcısı olsun” diye konuştular.

Okul müdürü Selçuk Hissetmek, Şüheda Ortaokulu ailesi adına depremin olduğu önce günden itibaren yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlar üzere seferber olduklarını kaydederek, “Deprem bölgesine öğretmen arkadaşlarımız gittiler, kurtarma ekibi içerisinde yer aldılar. Çerge kentlerde kurulan AYT ve TYT kurslarında görev ahzetmek için şu dakika bibi oraya giden öğretmenlerimiz var. Hassaten şu an 2-3 öğretmenimiz zelzele bölgesine müracaat etmek için geçenek bekliyorlar. Hem maddesel hem manevi namına bizler elimizden geldiğince destek oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Depremzede öğrencilerin çul, kırtasiye, okul servisi ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında ayrımsız de nakdi yardım başlattıklarını belirten Yakalamak, 26 bin 310 liralık toplandığını ve Bayburt Valiliğinin yer sarsıntısı hesabına yatırıldığını sözlerine ekledi.

Okuldaki cemi öğrencilerin berenarı demeden müzaheret kampanyasına bindi sunduğunu nâkil Nüfuz Etmek, “Velililerimize anons yaparak, biraz giyit topladık. Okulumuza gelen kısaca 10 depremzede öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin seçkin cins ihtiyacını giyim olsun, kırtasiye olsun karşıladık. Antrparantez servis ayarlayarak çocuklarımızın buraya gelmeleri noktasında koruyucu olmaya çalıştık. bununla birlikte yaptıklarımızı tam görmeyip tıpkı da servet toplayalım dedik ve bir kampanya başlattık. Velilerimizin olduğu dershane gruplarında duyurumuzu yaptık ve öğrencilerimizle bu arada ailelere zarflar gönderdik. Zarfların üzerine yardımın illet yapıldığına, nereye yapılacağına dair notlar yazdık. Kısaca 18 ortaokul şubemiz ve 4 şerha mortocu hatip şubemiz var, toplamda 450 öğrencimiz var. Bu 450 öğrencimizin aileleri zarflara miktarları yazarak gönderdiler. Bizler üstelik paraları komite yoluyla saydık ve Bayburt valiliğinin hareket yerine yatırdık” diyerek konuştu.

Share: