Keyif-Sen Başkanı açıkladı! Eskimemiş yönetmelikle ne esenlik çalışanı hangi kadar ek ödeme algı?

Binlerce sağlık çalışanının ayrıntılı bir süredir beklediği ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’birlikte yayımlanarak devreye girdi. Eskimemiş yönetmelikle gelişigüzel kol, paye ve derecelere göre personellerin alacağı ayak tabanı ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle gelişigüzel afiyet çalışanlarına verilecek katma ödemelerin zahir dağıtılacağı düşkünlük konusu oldu. Esenlik-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, arttırma ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“UZMAN VE ÜZERİNE 10 BİN TL MELFUF IFA”

Ilişik ifa rakamlarıyla ilgili mütekellim Durmuş, “Uzman Doktor ve üstüne mamul olan munzam ifa düzenlemesi 10 bin TL civarında benzeri miktar. Benzeri düzenlemeyle Araştırma Görevlisi Doktor için 7 bin 500 liraya andıran tıpkı arttırma ücret olacak. Düz Hekim Hekim için ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya andıran bire bir ilişik ödeme bahis konusu olacak. Diş Hekimi amacıyla birlikte benzeri aranjman makbul olacak. Diş hekimleri 5 bin teklik uzmanları bile 10 bin teklik arttırma aya ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA MUNZAM IFA”

Hemşire, sağlık memurları ve teknikerlerin alacağı ekleme ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle abla ve diğer esenlik memurları ise 850 liralık üzere bire bir katma ödemeye ehil olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında bire bir mülhak ödemeye eş olacak. Bu bile vergi dilimlerine göre ayrım gösterebilecek. Minimal munzam ifa rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA KADAR TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Isteklendirme ödemesi üzere çalışılan ilin ve hastanenin durumuna bakarak kriterler belirlenecek. Temas paye amacıyla oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada birlikte ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya büyüklüğünde miktarlarda değişecek.”Share: