Kılıçdaroğlu, içtimai basamak projesinde Reisicumhur Erdoğan’a destek verdi: Amacını biliyorum ama bu işin kalburüstü olmasını istiyorum

Milyonların merakla beklediği Cumhuriyet tarihinin sunu iri içtimai göz projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Cumhur Reisi Erdoğan’ın detaylarını paylaştığı projeyle ilgilendiren 14 Eylül’de başlayan başvurularda adeta patlama yaşandı. Erdoğan, “Talimatı verdim, yıl sonuna varmadan, ne şehirde ne büyüklüğünde yapıyoruz, ona göre aynı taraftan temelleri atıp inşaatlara başlayacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞVURANLARIN SAYISI 2 MİLYONU GEÇTİ

“İlk Evim İlk İş Yerim” içtimai bölük projesi amacıyla başvuranların sayısı 2 milyon 4 bin 435 oldu. 31 Ekim’e büyüklüğünde sürecek olan başvurular; “Martir Aileleri, Yıldırı, Harp ve Yer Malulleri”, “Sunu az yüzde 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arasındaki çoluk çocuk” ve “Gayrı azrail adayları” imkânsız için 5 kategoride akseptans edilecek.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplumsal hane projesiyle ilgili toplumsal medya hesabından yaptığı yeni paylaşımda “Sonuç dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve henüz birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen üstelik ego dahi biliyoruz bu içtimai göz projesiyle amacını Erdoğan. Ama ego bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkı projeye ihtiyacı var, siyasiler namına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yine ediyorum, hazne garantisi ver. Destekleyeceğiz. Ayrımsız maskaralık elan yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, DAVA DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen esasen git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, ülkü değil. Kâfi kim bu hisse senedi olsun” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN 3 DÖNEM ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI

Geçtiğimiz günlerde de sosyal bölük projesine ait içtimai medya hesabından açıklama özne Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Bölük meselesi gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş ayrımsız proje. Yıllardır benzeri hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi servet toplamak amacıyla yapıyorsun bunu. Ego içtimai devletin savunucusu namına içtimai konutların yaygınlaşmasını canı ilgiyle istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden sağlık güvencesi ver. Kuintet çeteleri semirttin, ana fakir fukaranın konutu üzere güvence ver. Vermezsen, sen dahi biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen gereksiz toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Ego üstelik buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje tıpkı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fukara fukaradan, seçim sürecini akçalanmış vücut. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be herif!”Share: