Kiraz Belediye Reisi Kutlu’dan şevket hastanesi açıklaması Açıklaması

Kiraz Şehremini Saliha Özçınar Mutlu, ilçede şifahane yapılması üzere 7 yıldır savaşım verdiklerini belirterek arz andıran sürede yapım işi ihalesine çıkacaklarını söyledi.

Mutlu, şehremaneti binasında AA muhabirine yaptığı açıklamada ilçenin genişlik koskocaman ihtiyaçlarından olan azamet hastanesinin belediyeye ilgilendiren arazide yapımı amacıyla çalışmalarına kararlı şekilde bitmeme ettiklerini rapor etti.

Hastane, elverişsiz, spor alanları ve TOKİ konutları yapımını içeren projenin ümran planlarının İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı itirazlar üzerine mahkemeye taşındığını hatırlatan Kutlu, sav sürecinde atanan bilirkişi heyetinin projeye ilişik “amme yararına değildir” raporu verdiğini, buna anlam veremediklerini rapor etti.

Konuyla ait kaza halkını bilgilendirdiklerini, kamuoyunun konuyu yakından takip ettiğini dile getiren Kutlu, sayrılarevi yapımının kamu yararına olup olmadığına maharet bir ekibin karar veremeyeceğini düşündüğünü anlattı.

Bu itirazların kendisi için bir husus anlatım etmediğini dile getiren Kutlu, şöyle konuştu:

“Ego kendi adıma, meclis üyeleri namına, şehremaneti hesabına hastane yapmıyorum. Vakit Kaybetmeden Kiraz Belediyesi’nin adına o alana hastane yapılacak, TOKİ evleri, spor tesisleri, eğitim alanları yapılacak. Kiraz’ın yararına olacak tıpkısı projeyle ait nasıl ‘amme yarına değildir ibaresi’ kullanılabiliyor. Ben bunu nikbet ediyorum. Esasen bunu vatandaşa bırakıyorum. Kirazlı hemşerilerimiz zaten bunun cevabını genişlik mebzul şekilde kendilerinde saklıyorlar. Biz bunu hiçbir devir siyasal gereç namına kullanmadık. Babasını o hastanelerde kaybetmiş tıpkı kız çocuğu adına yalvardım. Haddinden Fazla şükür ki bizim projemiz geçen hafta bitti, Bakanlığa konfirmasyon edildi. İnşallah genişlik mümasil sürede imal işi ihalesine başlayacağız, buradan hemşerilerimize muştu olsun. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bu hastaneyi yapamazsam ben bu işe filhakika henüz çok bitmeme etmeyeceğim.”

Share: