Kırıkkale haberi! Bağımsız Hususi: Mehmet Mehabetli Çelebi’ye, Evcil Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Betik Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Grup Başkanvekili Hür Özel, AKP’ye katıldığını açıklanan Mutlak İzmir Mebus Mehmet Mehabetli Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, domestik seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a tezkere yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Özgür Özel, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen törenlere karışmak üzere zaman Bursa’ya geldi. Hususi, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin ardından tümen müzesini gezdi. Hususi, partisinin toprak başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın beraberinde İl Başkanı İsmet Karaca ve ilçe başkanlarının bile katıldığı basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN AHZETMEK LAZIM”

Özel, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu kadar doğruluk ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, türe ettiğinin haddinden fazla altında olanı alabilen ve bütün emeği sömürülen ve kudret tarafından çokça uzun yıldır görmezden gelinen aynı iklim pozisyonunda. Çokça dümdüz aynı istimara var; Bursa, resmi kazanç sıralamalarında beşinci sırada ama Bursa’daki bütün şişman firmalar doğrusu vergilerini İstanbul’daki nazik algı dairesine ödüyorlar. Kurumsal algı dairesine, eski adıyla Boğaziçi Rüşvet Dairesi, güncel Iri Kurumlar Vergi Dairesi’ne ödüyorlar. Türkiye’nin arz haddinden fazla kazanç veren ikinci ili olduğu halde, esasta resmi rakamlarda bile beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on bir numara, on ikinci sıralarda yer alıyor Bursa rastgele yıl. Bu açıdan benzeri öğün Bursa basını, ne kuruntu, ne siyasal yönetimde olursa olsun bu meseleyi asıl ruzname yazmak lazım. Bursa’nın hakkını Ankara’dan kabul etmek lazım. Bunun üzerinde banko ara vermek lazım. Burada, Bursa’nın bir evladı, Bursa’nın aynı evladının hayat arkadaşı adına iktidarımızda; yer başkanımızın, umumi başkan yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu ayrımsız ortamda buradan Bursa’evet kortej veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size doğrulama edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“ZAMAN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 yıl önceki iktidara ‘3Y ile mücadele’ diye geldiğini tamlayan Hususi, “Politik muhataplarımız ne konuşuyor? Tıpkı tanesi erk olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak aynı partinin siyasi umumi başkanı diyor kim ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı bire bir Türkiye’yi biz düz yazı ederiz’ diyor. Bunu duyunca, esbak müesses bir siyasal partiyi evet üstelik ince süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu küçümseme, Recep Tayyip Erdoğan’a ait. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 evvel iktidara ‘3Y ile savaş’ diye niteleyerek geldi bunlar; yoksulluk, yöntemsizlik ve yasaklarla. Bugün geldikleri yerde yasakların daniskası var. en son sonuncusunu sansür yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Hususi, “Hangi diyordu Süleyman Soylu? ‘Tıpkı siyasal, Sedat Peker’den 10 bin dolar vergi alıyor.’ ‘Siyasi ağıt, kesin söyle’ dedik, ‘Saylav’ dedi. Hepimiz namına başvurduk. ‘Bu bölüm değil’ dedi. Çıka çıka bir esbak dönem milletvekilleri, gündeş kâin MKYK’birlikte imdi” diye konuştu.

“MADEM BÖYLE BİR KAYGI VARDI, GENEL BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Hususi başörtüsü ile ait adına, “Umumi Başbuğ’ımız, geçtiğimiz hafta, bütün benzeri edebiyat sonunda, kendisine ve bizlere anlamsız tıpkısı talebin gereğini yaptı. Çap oturup makul konuşalım. Hep yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, tatmin önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, hanay pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz ama bizi korkutuyorlar’. ‘Ne yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde ne iktidardaydı hangi üstelik onların söylediği dönemde o şeyleri özne fırka değildir. Ama CHP, ayrımsız yük üstlendi. Mademki böyle benzeri kaygı vardı, Genel Başkanı’mız dedi ki ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu arkadaşlar, döndüler dediler kim ‘Kanunuesasi’üstelik doğrusu güvence var. Hastalık kanun olsun?’ Meğer Esas’mızda ‘Basın hürdür, sansür edilemez’ yazıyor. Kızıl basın mensupları, ego sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonra konuşuruz bayındır rahat ama Türkiye’da basın müstakil mü? Sıkı Denetim edilemiyor mu? Gitmek ki Esas’üstelik ara sıra şeylerin yazması, kanuni güvenceye, yani uygulamaya müteveccih kanuna engel değil. ‘Ama efendim kanun olanaksız, ego oraya düşünce vermem’ ‘Illet?’ ‘CHP önermiş.’ Zira Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’da, Konya’dahi, Edirne’de, Antalya’üstelik, Urfa’bile benzeri endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diyerek ‘Gel Anayasa yapalım, ama içine olmadık şeyler dahi tıkıştıralım’… Bugüne kadarki hesap bu. Çokça kemiksiz söylüyoruz; benzeri fırsatçılığa, benzeri şeytanlığa pabuç bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Hür Özel, ” Etlik Şehir Hastanesi’ni açmış, 6 bin marazlı hastaneye yığılmış. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diyerek planladık’ diyor. Marazlı var, yeterince kimesne namevcut. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler konusunda ‘Kalsın’ dediler. Bu defa oraya yollayacakları sağlık çalışanlarını yollayamadılar. Personel yok. Yarısını yolluyorlar, amansız hastalık hastaları bakılamıyor. Bursa Şehir Hastanesi, şehir hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Sebep? Dört kıta hastane kapattılar. Demin diyor evet ‘Hiçbir sayrılarevi kapatmayacağız’ diyerek Sağlık Bakanı. Bursa Site Hastanesi üzere doğumevini kapadılar mı? Bala hastanesini kapadılar mı? Azamet hastanesini kapadılar mı? Sine hastanesini kapadılar mı? Hepsi gitti. Nereye? Şehrin sunma dışına” diyerek konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, YEREL SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A MEKTUP YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Hususi, Müstakil İzmir Saylav Mehmet Yüksek Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ait bile şunları söyledi:

“İzmir Saylav Mehmet Yüksek Çelebi, bugün AKP’ye katıldığını açıkladı, zar etti. Hatırlayın; bu Mehmet Mürtefi ayrımsız fırka değiştirince matbuat mensubu bana soru sormuştu. Ego de demiştim kim ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde tepki gösterdiler, ‘Ne saray operasyonu’ diyerek. Nereye geldik günün sonunda? Hıyanet sana saray operasyonu. Çok ateş. 3 aydır RTÜK’te bire bir üyelik yersiz. Mebus sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara bakarak o örgen İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e abece yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada hamiş arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle balıketinde aynı madde bulup dahi partiye kazandırabilir miyim, bir RTÜK üyesi üzere’. O hesabın, o pazarlığının adı, bugün Mehmet Mürtefi Çelebi reşit arkadaşlar. Ferda yazıyı edipler RTÜK üyeliğine, gider. Ayrımsız RTÜK üyeliği üzere, alay malay savaş ettiği, görev yaptığı, kumpaslarla dam yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Mehabetli Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, yerel seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a tezkere yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: