Kırşehir evcil haberi | Kırşehir Belediyesi’nden Engelli Araçlarına Ücretsiz Tamir ve Hizmet Hizmeti

Kırşehir Belediyesi, kentte yaşayan sakat bireylerin arızalanan özürlü araçlarının tamir ve bakımını ücretsiz namına yapıyor.

Kırşehir Belediyesi, engelleri kaldıracak hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyor. Uray bu kapsamda kentte dinç özürlü bireylerin arızalanan engelli araçları amacıyla ücretsiz tamir ve hizmet hizmeti veriyor.

Sahip oldukları sosyal belediyecilik anlayışının, yapılan çalışmaların sürdürülebilir olmasını birlikte gerektirdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Biz göreve gelmeden evvel ilimizde dinç tamam toplumsal kesimlerinin dirim standartlarını ve kalitesini yükseltecek birçok projeyi hazırladık. Bunların başında dahi tabii, çocuklarımız, sakat hemşehrilerimiz, kadınlar, öğrenciler, emekliler vb. bir nice uyuşma geliyor. Göreve geldikten bilahare alelhusus sakat hemşehrilerimizin faydalanabilmesi için Kervansaray Berrak Dirim Merkezi’ni, geçtiğimiz kamer dahi resmi açılışını yaptığımız Sabriye- Hasan Tığ Vazıh Dirim Merkezi’ni, etrafındaki kül donatılarıyla gelişigüzel, hizmete sunduk.

Hatırlanacağı üzere ‘Hayata Bariyer Bulunmayan Bakım Aracı’ ile birlikte sakat hemşehrilerimize bakım sunmaya başlamıştık. Tabiatıyla, Kırşehir ve Kırşehir’de aktif halkımız amacıyla hangi yaparsak yapalım azdır ve hemşehrilerimiz tekmil hizmetlerin yer iyisini türe ediyor.

Tığ, Kırşehir Belediyesi namına fiziki mekanları yaratıp bire bir kenara çekilmeyi doğru bulmuyor ve Sakat Hemşehrilerimizle daim iletişim halinde bulunuyoruz. Bu kapsamda başlattığımız yıpranmamış benzeri uygulamayla, ekiplerimizle Mânialı Hemşehrilerimizin engebeli araçlarının bakım ve onarımını üstelik yaparak hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Arızası mevcut ve bakımı yapılması gereken sakat araçları ‘Hayata Engel Namevcut Bakım Aracımızla’ hemşehrilerimizin evlerinden alıp, bakım ve onarımını yaptıktan bilahare gene hemşehrilerimize teslim ediyoruz.

Sosyal Belediyecilik anlayışımızda bundan sonra bile hemşehrilerimizin gerekseme ve talepleri doğrultusunda bakım vermeye bitmeme edeceğiz.”

Share: