Kırşehirli esnaflardan belediyeye aksülamel: “Anahtarlarımızı verelim dükkanlarımızı çalıştırın”

Kırşehirli esnaflardan belediyeye reaksiyon: “Anahtarlarımızı verelim dükkanlarımızı çalıştırın”

KIRŞEHİR Kırşehir Belediyesi’nin taşeron firma marifetiyle geçtiğimiz hafta başlattığı ana yol düzenlemesi sonrası oluşan aksaklıklar nedeniyle mıntıka esnafı belediyeye; ‘Anahtarımızı verelim siz hareket yerlerimizi işletin’ diye tepki gösterdi.

Kırşehir Belediyesi, 176. sokak üstünde geçtiğimiz hafta bakım ve tamir çalışması yaptı. İşi üstlenen taşeron firmanın kanalizasyon bağlantısını kül yapmaması sonrası aksiyon yerini alamet düz esnaflar uray başkanına tepki gösterdi. Sokak üstünde tıpkısı bölümün otopark olarak bırakılması sonrasında oluşan düzensizliğe de aksülamel gösteren esnaflar, mezun birimleri yüz kere aramalarına rağmen aksaklığın giderilmemesi üstüne sosyal iletişim araçları üzerinden çektikleri videoteyp ile uray başkanına; “Anahtarımızı belediyeye verelim iş yerlerimizi siz işletin” diye niteleyerek aksülamel gösterdi. Bölgede kuaför namına hizmet veren Erkan Ünsal; “Şebeke semptom su mesai yapıldıktan sonraları olmaya başladı. Defaatle söylememize rağmen şehremaneti ekipleri gelip faaliyet yapmadı. İşyerlerimizin bodrumuna karine yapıyor. Park Yeri kendisine bırakılan bölümde ise ahenksizlik var. Bütün aracını bırakıyor ve işletmelerimizin önü baştan sona kapanıyor. Hal bulamıyorlarsa tığ belediyeye bırakalım anahtarlarımızı belediye dahi bizim yerimize aksiyon yerlerimizi çalıştırsın” dedi.

Belediye bozdu, dağıttı, gitti

Belediyenin say yaptığı çıkmaz üstünde oturan nemli tıpkısı karı ise evinden oluşan parklanmalar zımnında çıkamadığını ve kokudan evinde birlikte duramadığını belirtti. Zeynep Tekbıçak; “Apartman sakiniyim ve hastayım. Açacak parklanmalarından hariç çıkamıyorum. Bizim bodrumlar akarsu dolmaya başladı. Şehremaneti ise bozdu, dağıttı ve gitti. Otopark kavgası da sabaha arbede uyutmuyor” diye konuştu.

Uray başkanı duygudaşlık yapsın

Uray Başkanına çağrıda kâin çaycı esnaf ise, iş yerinin uğrunda olan daralma nedeniyle başkanın empati yapmasını istedi. Esnaf Yakup Deliduman; “Az Buçuk duygudaşlık yapılsın. Şehremaneti başkanına sesleniyorum. Bizler yönetim edemiyoruz. Kapının önü daralıyor, araçların antre ve çıkışları birlikte sıkıntı. Esnafların hep şikayetçi. Elkızı burada oturun ve durumu anlayın. Anahtarlarımızı bırakalım sizlere, elkızı öz ocağımı siz işletin” diyerek tepkisini gösterdi. Geçtiğimiz hafta yapılan çalışmalarda üstelik bölgede hareket yerine gitmekte olan bir dikişçi, suni tahta ile alınan tedbirden çevre apartmanın bodrum katına düşerek vahim şekilde yaralanmıştı.Share: