Kıyafetlerini değiştiren işçileri kurşun yağmuruna tutmuştu! Cinayete bozukluk olan eş iç çamaşırı detayı ortaya bundan sonra

Cide ilçesine bağlı Çamaltı köyünde 3 kıvrım binanın boya işlerini işleyen Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Heybet (33), işe örtmek üzere binanın bodrum katında kıyafetlerini yürümek istedi. Bu sırada familya sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle ateş etti. Vücuduna 2 kurşun çıkıntı eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Heybet yaralandı.

1 İŞÇİ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, fenomen namına çağrılan sağlık ekiplerince Cide Cesamet Hastanesine kaldırıldı. Burada önce müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda bunaltıcı yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın arkası sıra Cide İlçe Bitirmiş Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği müstakbel sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Antrparantez olayın yaşandığı binada dahi bitirmiş ekipleri, düzenlilik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

“ÜSTÜMÜZÜ DEĞİŞİRKEN INCITICI ETTİ”

Batman’dan gitmek amacıyla geldiğini ve yapım işçisi olduğunu belirten Hamit Mehabet, “Sabah benden yegâne sigara istedi. Ego birlikte sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Tıpkı baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, ne olduğumuzu körlemeden değme elem etti. Ondan bilahare ben şoka uğradım. Ne için sıktı, sebep sıktı, amil nedir bunu bellemek istiyoruz. Aramızda seçme şekilde bir fenomen yaşanmadı. Sonuçta biz çalışıyoruz, savsaklamak davası amacıyla gelmişiz. Şappadak gelip odaya elem etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında gelişigüzel şekilde tartışma olmadığını belirten Fehamet, “Aramızda değme şekilde tartışma olmadı. Hangi söyleniyorsa bühtan atıyorlar. Eş gelip aracısız namına odada bize keder etmeye başladı. Biz, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim da durumum bu şekilde, ego olayı karışık atlattım. Arkadaşımın 4 tane çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diyerek konuştu.

KADIN İÇ ÇAMAŞIRI DETAYI

İddiaya bakarak, Abdurrahman B. (47) ve Hamit O. (33), en son kattan bahçeye sakıt eş çöz çamaşırını eş sahibi Serhat O.’ya (35) koymak istedi. Serhat O., işçilerin çamaşırı eve getirmesine sinirlenip, reaksiyon gösterdi. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Serhat O., evden aldığı pompalı tüfekle işçilere üzücü açtı. Olayla ilgili sormaca bitmeme ediyor.Share: