Koçarlı’da vatandaşlar depremzedeler için koyun bağışladılar

Aydın’ın Koçarlı İlçesinde hayvancılık ile uğraşan 5 mahalle birleşerek zat aralarında topladıkları 25 küçükbaş hayvanı depremzedeler için bağışladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası memleketlerinden Aydın’ın Koçarlı İlçesine gelen depremzede vatandaşlara Koçarlı Belediyesi ve kaymakamlık halkı erbap çıkıyor.

Hareket bölgesine gönderilen yardımların arkası sıra, Koçarlı İlçesine mevrut depremzedelere aguş açarak barınma, kayıt, çul, istinas kabil acil ve zatî ihtiyaçlarını karşılayan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve Koçarlılı vatandaşlar kontak ve bir tane kalpgâh oldu.

Koçarlı ilçesinde bu yol da Yeniköy, Tekeli, Güdüşlü, Bıyıklı, Haydarlı ve Kasaplar mahallerinde küçükbaş hayvancılıkla geçinen vatandaşlar öz aralarında ödül kampanyası başlattı. Koçarlı Belediyesi himayesinde, mahalle muhtarlıkları işbirliği ile gerçekleştirdikleri ödül kampanyasında toplanan 25 koyun ilçeye gelen depremzedeler üzere kesilecek.

“Memleketimle insanımla gurur duyuyorum”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, dualar ile alınan koyun bağışların toplandığı zehirli konuşma ederek bağışçılara ve cemi Koçarlı halkına gösterdikleri angajman ve beraberlikten, eş davranışlarından dolayı teşekkürname etti. Kaplan, “Memleketimle ve insanımla gurur duyuyorum. Hemşehrilerimiz depremzede kardeşlerimize arkalama üzere kendi aralarında efsanevi bağışı topladılar. Hayvancılık ile uğraşan Yeniköy, Tekeli, Güdüşlü, Bıyıklı, Haydarlı, Kasaplar mahallelerimizdeki hemşehrilerimiz İlçemizde Konuk ettiğimiz depremzedelerimiz için 25 skor kucak bağışladılar. Bir Iki, çokça demeden evvel günden bu yana ellerindekini depremzedelerimiz ile paylaşan evire çevire insanlarımıza çokça teşekkür ediyorum. Tanrı bizlere aynı elan hakeza teessürat yaşatmasın” dedi.

Toplanan efsanevi bağışları ilçedeki gönüllü kasaplar vasıtasıyla kesilip, işlendikten sonraları ilçeye mevrut depremzedelerin yemeklerinde kullanılacak. – AYDIN

Share: