KÖLE, Rusya’ya alın Baltık ülkelerinin yanındayız

ÇAKER Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya’dan gelebilecek gelişigüzel tehdide alın ülkesinin Letonya kabilinden Baltık ülkeleriyle daha fazla askeri manevra yapacağı ve bu bölgelere daha çok eğitim sağlamaya çalışacağı taahhüdünde bulundu.

Letonya Defans Bakanı Artis Pabriks ile hükûmet merkezi Riga’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Austin, Romanya ve Avrupa’nın gayrı bölgelerinde konuşlu BENDE askerlerini Baltıklarda daima rotasyona bağımlı tutma planlarının olduğunu ancak ABD’den de mülhak bukağılık getirebileceklerini söyledi.

Rusya’dan kaynaklanacak ayrımsız tehdide cebin ülkesinin Letonya kabil Baltık ülkeleriyle daha aşkın askeri manevra yapacağını ve bu bölgelere daha aşkın yetişek sağlamaya çalışacağını kaydeden Austin, MEMLUK’nin Baltık bölgesinin kendini savunmasına müzaheret ika taahhüdünü yineledi.

Austin’in tahminî 30 yıldır Letonya’yı konuşma fail evvel KÖLE Defans Bakanı olduğu belirtilirken, konuşma, Rusya’nın gün batısı ucunda düzlük kayran Baltık ülkelerinin kalan önemine özen çekiyor.

KÖLE, Avrupa’ya toplamda tahminî 100 bin er konuşlandırdı.

Letonya’da ise şu anda tahminî 500 ABD askeri bulunuyor.

KUL’den İran’ın Rus yapımı uydusu için “yıldırma” ifadesi

 

ÇAKER’den Ukrayna’evet 89 milyon dolarlık müzaheret

 

Share: