Komisyonda Diploma Veren Halk İttifakı Ankara Büyükşehir Meclisi’nde Bu Yol “Ret” Oyu Verdi Tahavvül Projesi Kaldı

Ankara Şirindere Vadisi Kentsel Inkılap Projesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclis’inde AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. AKP ve MHP’li üyeler, türe sahiplerine eksilmek için yapılacak 460 konutluk projeye Sedir komisyonunda müsaade vermişti. Ret oyu veren SELIM Öğür Ekip Başkanvekili Uğur Köse’nin aynı yeri ilgili proje üzere 2009, 2011, 2018 yıllarında “Peki” oyu verdiği ortaya çıktı.

ABB, yıllardır yapılmayan ve bölgede adli vakaların yaşandığı Şirindere Vadisi Kentsel Inkılap Projesi’nin yapımı için harekete geçti. Adalet sahiplerine yok olmak için yapılacak 460 konutluk proje Meclis komisyonunda kabul edildi ancak proje ABB Meclisi’nde reddedildi. 251 adedi gecekondu sahiplerine meydana gelmek üzere yapılacak ve değişik konutların geliriyle bile projenin maliyetinin karşılanması hedeflenen mücahede bu nedenle başlayamadı. Ret oyu veren SELIM Fırka Kadro Başkanvekili Tasavvur Köse’nin tıpkı düzlük amacıyla binden çok basamak içeren getirim ağırlıklı projelere ise 2009, 2011, 2018 yıllarında “evet” oyu verdiği ortaya çıktı.

GEÇMİŞTE 3 SEFER “OLUR” DEDİ

Topluluk İttfakı’nın “ret” kararı ile gelişigüzel; bölgede metruk yapılar bulunmasına ve adli vakalar yaşanmasına karşın ekolojik dengenin bozulacağını argüman ederek 460 konutluk projeyi engelleyen SELIM Tümen Grup Başkanvekili Hedef Köse’nin bir kayran amacıyla 2009, 2011, 2018 yıllarında yapılan, binden aşkın bölük içeren projelere “peki” oyu verdiği ve bu yönde yaptığı meşruhat de baştan gündeme geldi. Evvelden şişman blokların kayran aldığı projeye tamam oyu veren Köse’nin bölgeyi hamur benzeri yeşil düzlük haline getirecek yeni proje amacıyla müfit oyu vermesinin, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın projelerini engellemeye dönük olduğu yorumu yapıldı.Share: