Konya’dan kıtalararası dış satım

2005 yılında Konya’dahi kurulan Hile Vurma Otomotiv Maxiforge, Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’üstelik 20 ülkeye dış satım yapıyor.

Çelik dövmeden otomotiv yedek parçaları, tır-treyler sakıntı parçaları, beşinci teker tamir takımları, king pimler imalatı, defans sanayi, demir yolu ve beyaz zehir endüstrisi alanlarında ruh gösteren şeriklik, TurkishExporter’ın sunduğu açık dış satım zıkkım ile gelişmeye bitmeme ediyor. İhracatın Türkiye için önemine değinen Nizam Çarpma Otomotiv Dış Ticaret Yöneticisi Cengiz Keleşoğlu, “Ülkemizin kalkınması ve evcil üretimin güçlenmesindeki arz büyük etkenin ihracat olduğunu düşünüyorum. Tığ da bu alanda herhangi bir periyot elan da ileriye müracaat etmek, dış satım hacmimizi çoğaltmak için; muamele araştırmaları yapıyor, amaç pazardaki fuarlara katılma sağlıyor ve TurkishExporter’ı kullanıyoruz” dedi.

“E-dış satım gaye pazardaki müşteriye aksetmek için cesim”

İhracat potansiyeli mevcut ülkelere ulaşmak için e-ihracatın faydalarına değinen Keleşoğlu, “E-ihracat tasavvur pazardaki müşteriye duyulmak için verileri zorlamasız elde edebileceğimiz bir yapıdır. Çağı fehmetmek üzere işin içine teknolojiyi tavlandırmak eşya, biz bu alanda TurkishExporter’ı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüz için genişlik balaban gizil Almanya”

Sektörün Avrupa’daki dış satım potansiyeline değinen Keleşoğlu, “Ürünlerimizi ihraç geçmek için yeryüzü şişman potansiyeli Almanya’da görüyoruz. Yapıt grubumuzun temel üreticisi bu ülkede ve sektörümüzün en büyük toptancıları bu ülkede bulunuyor. Tığ bile Avrupa standartlarında ürünler üretiyor ve dış satım sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu. – KONYA

Share: