Kuşadası Kaymakamı Yücel depremzedeler ile aynı araya geldi

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde etkin olan depremlerin ardından Aydın’ın Kuşadası’na yerleştirilen depremzedeleri müzakere eden Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

6 Küçük Ay Pazartesi haset saat 04.17’üstelik Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde aynı yer sarsıntısı meydana geldi. İlk depremin peşi sıra bir dönme içerisinde tekrar Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci tıpkı zelzele henüz yaşandı. ‘Asrın felaketi’ kendisine nitelendirilen depremlerde Kahramanmaraş ilkin almak için Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri bile hasar gördü. Depremde 35 binin üzerinde yaşama hayatını kaybederken, binlerce hayat üstelik yaralandı.

Yaşanan tahripkâr depremlerin peşi sıra vatandaşlar müzaheret üzere seferber oldu. Yapılan planlamalar çerçevesinde depremden iyi kurtulanlar da bölgeden tahliye edilmeye başlandı. Aydın’ın Kuşadası ilçesine getirilen depremzedeler ilçedeki farklı yurtlara yerleştirildi. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, ilçe itimat müdürü ve kurnaz komutanı ile alay malay ilçedeki yurtlarda nazil depremzedeleri mülakat ederek ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Depremzede vatandaşlar ile ilişkin gerçekleştirilen icraat üzerine bilgi düzlük Kaymakam Yücel ve beraberindekiler çocuklar ile de yakından ilgilendi. – AYDIN

Share: