Kuzenine bilinçsizce attığı “8” mesajıyla 102 saat sonradan kurtulan depremzede yaşadıklarını anlattı

“Asrın felaketi” namına nitelenen depremlerin gestalt üssü Kahramanmaraş’ın, Elbistan ilçesinde gerileme altında kalan Mustafa Sami Atmaca, Tekirdağ’daki kuzenine bilinçsizce attığı mülahaza sayesinde 102 saat sonradan ekipler vasıtasıyla kurtarıldı.

Elbistan’dahi düzenlenen taharri kurtarma çalışmaları sırasında depremden 102 saat bilahare Yeşilyurt Mahallesi Kübra Sitesi’nin 7 katlı binasının enkazında ulaşılan 33 yaşındaki Delicesine’in tedavisi Elbistan Devlet Hastanesinde sürüyor.

Enkaz altında yaşadıklarını ve kuzenine attığı “8” mesajıyla ilişkin detayları AA muhabirine anlatan Atmaca, gerileme altındayken bazı bazı umudunun tükendiğini anlattı.

Merdiven boşluğunda kaldığını belirten Şahin, “Üstümde molozlar da vardı. Kötü bire bir yerde yakalandım. Orda bazen ‘Burada bitti galiba’ dedim. sık sık ölsem mi daha bol olacak, kalsam mi ongun olacak onu sorguladım.” dedi.

Ekiplerin ayak oyunu amal kabilinden depresyon içerisinde delikler açtığını anlatan Delimsirek, delikler açıldıkça telefonunun çekmeye başladığını ve mesajların iletildiğini vurguladı.

Atmaca, kuzenine vasıl 8 mesajının hastalık kaynaklandığını ise şöyle anlattı:

“Bilinçli bir mütalaa değildi gerçekte. Bilinçli olarak yazdığım mesajların hiçbiri iletilmemiş, saçma aynı sıkıntı tesadüfen Tekirdağ’daki kuzenime iletilmiş. O birlikte mesajı görünce AFAD’a filan vukuf vermiş. Mesaja büyüklüğünde enkazda mıyım, öldüm mü yaşıyor muyum, bambaşka ayrımsız yerde miyim, kimsenin fikri yoktu. Tesadüfen revan 8 mesajı, AFAD’ın gelmesine dil oldu. Fenomen bundan ibaret. Başka mesajları yazarken bilinçliydim amma ulaşacağına umudum yoktu hiç. Gönderdiğim mesajların bütünü sonra gitmiş, içinden biri başarmış, o de 8 olanı.”

Share: