Lavabo temizliğinde işinizi kolaylaştıracak öneriler!

Banyo ve mutfaklarda arz kalın kullanılan alanlardan olduğundan muhit lavabolar, en çok kirlenen bölümlerdendir. Birer mikrop yuvasına dönüşmesini istemediğiniz lavaboların temizliğine ilgi etmelisiniz. Biraz likidasyon tüyosu ile lavabolarınızı daha iyi temizleyebilir, içlerinde biriken mikroplardan kurtulabilirsiniz.

İşte işinizi kolaylaştıracak birkaç teklif…

– Mermer lavaboların üzerinde oluşan lekeleri birkaç felç nişadır ruhu arttırma ettiğiniz çamaşır suyuyla ovabilirsiniz. Ardından artağan suyla durulayın.
– Eğer yağ lekesi varsa, yağ sökücü kullanabilirsiniz. Yağ sökücüyü lavabonun lekeli kısmına dökün ve mübarek akarsu ile durulayın.
– Mürekkep lekesi üzere nişadır ve (%20) oksijenli akarsu karışımını kullanabilirsiniz. Lekeyi bu karışımla ovun ve peşi sıra artağan su ile durulayın.
– Sararmalar amacıyla sabunlu akarsu karışı hazırlayın. Bu karışımla lavaboyu ovduktan bilahare sodyum klorür ek sulu zırtlak suyuyla güzel silin. Ardından verimli akarsu ile durulayın.
– Amerikan Bar lekeleri için oksalit hamız kullanabilirsiniz. 1 kaşık oksalit asidi iki su bardağı hamam suda eritin. Bu karışımla lekeyi ovun ve suyla durulayın.
– Bar lekesi üzere parafin yavşak karıştırdığınız suyu kullanabilirsiniz. Karışımı lekenin üzerine dökün ve 1 an bekleyin. Peşi Sıra verimli su ile durulayın.
– İnatçı lekelerde klor içeren saflık malzemeleri kullanabilirsiniz. Ancak kullanırken bu malzemeye çokça çok kontak etmemeye dikkat edin.
– Sodyum Klorür ve kireç lekeleri üzere, zer metalleri temizlemede kullanılan malzemeleri kullanabilirsiniz.

Büyük ikaz: Kullandığınız kimyevi günahsızlık malzemeleriyle derinizin bağlanak etmemesine dikkat edin. Muhakkak ellik kullanın. Bu maddeleri solumayın.

Share: