LİVERPOOL – Milli cimnastikçiler, Acun Şampiyonası üzere hazırlıklarını sürdürüyor

Milli sporcular, İngiltere’bile düzenlenecek 51. Sanatlı Cimnastik Acun Şampiyonası amacıyla hazırlıklarına bitmeme ediyor.

Ay-boş cimnastikçiler, 29 Ekim- 6 Teşrinisani tarihlerinde düzenlenecek kombinezon amacıyla Liverpool kentinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bugün ilk podyum antrenmanlarını gerçekleştiren sporcular, yarış için serencam hazırlıklarını yapıyor.

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı Başantrenörü Yılmaz Göktekin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, akıbet çalışmaların kudretli geçtiğini söyledi.

Tüm sporcuların organizasyon üzere hazır olduğunu tamlayan Göktekin, “Burada henüz önce yapmadığımız tıpkısı ilki gerçekleştireceğiz inşallah. Mızıka adına dünyanın sunma ferah geçmiş 8 takımı arasına girip tarihimizde ilk kez Dünya Şampiyonası’nda mızıka finalinde yarışmak istiyoruz. Bu takım finalinde dahi şayet sporcularımız birlikte gününde olursa evvel 5 yahut önceki 3’te olabiliriz diye düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Göktekin, önceki günkü yarışmaların koskocaman olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Sürprizler türlü amma bizim beklentimiz yüksek. Yoksulluk Asil’den bölüt ve atlama finali, Ferhat Arıcan’dan paralel amerikan bar ve belki kulplu atlama beygiri finali, Ahmet Alemdar ise bol bire bir yarış sergilerse tıpkısı veya iki final bekliyoruz. Final gitmek yüzdelik 50 madalya girmek. Ne kadar çokça finalimiz olursa, madalya sayımız o büyüklüğünde artar. Ümit ediyorum ki ferdî yerine arz az iki madalyayla bu organizasyonu tamamlayacağız.”

Ferhat Arıcan: “Bir kat henüz sıra açmak üzere amade olacağız”

Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımı’nın kaptanı Ferhat Arıcan da arkadaşlarıyla organizasyona amade olduğunu tabir etti.

Bugün önce podyum antrenmanlarını yaptıklarına bel fail Ferhat Arıcan, “Çalışmalarda kendimizi gayet amade hissettik. Dünya Şampiyonası, genişlik yüce misyon yarışmamız. Takımın kaptanı olarak onların seçme ahit yanındayım. Benzeri el elan devir fethetmek üzere amade olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Milli cimnastikçi Ahmet Önder ise bugünkü podyum antrenmanının iyi geçtiğini ve programlı aynı şekilde tamamladıklarını dile getirerek, “Müddet beş altı olmasına rağmen umum aletleri rahat rahat yapmayı başardık. Bu üstelik hangi büyüklüğünde ongun hazırlandığımızı gösteriyor. Buraya gelmeden dahi bunun stratejilerini yapmıştık. Hazır tıpkı takımız. Hep beraber inanıyoruz. Güçlüyüz ve liyakatli olacağımıza eminiz.” ifadelerini kullandı.

Share: