Londra’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı’na Ankara’dan yegâne dil avcısı olarak Gölbaşı Belediyesi katıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’dahi planlı Uluslararası Turizm Fuarı’na Ankara’dan biricik temsilci adına Gölbaşı Belediyesi katıldı.

Gölbaşı Belediye Reisi ve beraberindeki yıldız bilimi, fuarın üçüncü gününde Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Beklenti Sarp’a iadeli-i ziyarette bulundu. Fuarı mülakat fail Sefirikebir Dik, fuarda dikkatini calip stantlardan birinin dahi Gölbaşı Belediyesi standı olduğunu, Gölbaşı’nın hele gölleri, Tulumtaş Mağarası ve uluslararası organizasyonlara eş sahipliği yapan bilardo tesisi kabil yapıların ilgisini çektiğini anlatım etti. Sefirikebir Yalçın, Gölbaşı Belediye Reisi Ramazan Parıltı’in bu kök girişimlerle Gölbaşı’nı acun turizmine vermek amacıyla gösterdiği çabayı ayırt ettiğini ve bundan çekicilik duyduğunu ifade etti. Yalçın, Gölbaşı’ndaki katıksız güzellikler ve yapılan tesislerin turizm fuarlarında berenarı bağlam çektiğini, bilcümle turizm acentalarının bunlara bağ göstereceğini tabir etti. Bu minval çalışmaların böyle şişman fuar organizasyonlarında tanıtılmasının üstelik önemini vurgulayan Büyükelçi Dik, gelen heyeti tebrik kartı ederek, gine ahbaplık etmek üzere uğurladı.

“Gölbaşı aynı aşktır ve bu amor sınırları aşmıştır”

Ziyarette Gölbaşı Belediye Reisi Şimşek, Büyükelçi Beklenti Sert’a bergüzar takdim ederek, alay malay fotoğraf çektirdi. Başkan Şimşek yaptığı mukayyet açıklamada, “Gölbaşı’mızın turizm kenti olması üzere yaptığımız çalışmaların zaman İngiltere’nin başkenti Londra standımızda tanıtımını gerçekleştirmenin sevap gururunu yaşamaktayız. Büyükelçimize ziyaretimiz sırasında kendisinin ilçemiz hakkındaki görüşleri olağandan bizleri kıvançlı etmiş ve onurlandırmıştır. Büyükelçimizin bundan ahir bu tuhaf arsıulusal organizasyonlarda Gölbaşı’nı fethetmek istediğini rapor etmesi bizim iş şevkimizi artırmış ve bu yönde elan aşkın girişimde bulunmamızın önünü açmıştır. Her zaman söylediğimiz kadar Gölbaşı ayrımsız aşktır ve bu aşk sınırları aşmıştır” ifadelerine vadi verdi. – ANKARA

Share: