LÖSEV’in “İyilik Tırı” ekibi Kastamonu’da arkalama dağıttı

Lösemili Ayrıntılar Vakfının (LÖSEV) lösemili ailelere arkalama dağıtan “İyilik Tırı” Kastamonu’ya geldi.

Cumhuriyet Altını Meydanı’na konuşlandırılan “İyilik Tırı”ndan lösemili torunlar ve ailelerine yardım yapıldı. İyilik Tırı ekipleri, çocuklara bile kırtasiye malzemesi ve oyuncak hediye etti. Palyaço kıyafetleri giyen ara sıra ekip üyeleri ise çocuklarla baziçe oynayıp yüzlerini boyadı.

LÖSEV Kastamonu temsilcisi Azamet Yılmayan, AA muhabirine, ailelerin yanı sıra olmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “Kastamonu’birlikte LÖSEV’e mukayyet ailelerimize al ten, besin, arılık malzemesi, giysi, kırtasiye ve oyuncak dağıtılıyor. Tırımız Düzce’den Karadeniz turuna başladı. Biraz ili ziyaretten sonra Kastamonu’ya geldi.” dedi.

LÖSEV’e kayıtlı ailelerden Sevil İstekli ise annesi ve dedesinin amansız hastalık hastası olduğunu anlatarak, “Hastaların yüzünü güldürmek üzere çalışıyorum. Kendim üstelik gönüllüyüm. Elimden geldiğince etkinliklere katılıyorum. LÖSEV’in hakeza aynı aktiflik yapması bizi mutlu etti.” ifadesini kullandı.

Cansu Topçuoğlu bile kızına 17 aylıkken böbrek kanseri teşhisi konduğunu belirterek, “Pahal ameliyatlar geçirdi. Tetkikat yaparken karşıma LÖSEV daha çok. Otama sürecinde yanımıza oldular.” diyerek konuştu.Share: