Mahmut Tanal, Düzce’de Fındık Ağaçlarının Kesildiği Köyde: “Bu Araziye Tüm İşlemleri Bitmesine Rağmen Şifahane İnşaatına Neden Başlanmıyor”

TUNCAY TÜRKGÜLÜ

CHP Milletvekilli Mahmut Tanal, Düzce’nin Akçakoca ilçesi Ketmenli köyünde sayrılarevi yapılacağı gerekçesiyle fındık ağaçlarının kesildiğini ancak halen inşaatın başlamadığını söyledi. Tanal, “Maalesef tek olmazsa bu fındıkları kesmemiş olsalardı, 4 sene boyunca bu fındık hasadı yapılıp hastanenin dahi bazı cihazları alınabilirdi. Yani müsrif programsız şekilde yöneticiler debi etmiş, ayrımsız zamanda Akçakocalı vatandaşlarımız mağdur edilmiştir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde cemaziyelevvel ayrımsız saf musahabe yaptı. Ketmenli köyü sapağında mevcut 30 dönümlük yerey üstünde yıllardır ihalesi yapılamayan hastane arsasına da giden Tanal burada izah yaptı.

“VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLDİ”

Mahmut Tanal şunları söyledi:

“Parçalanmamış 4 sene oldu, bu arazinin kamulaştırılması ve arazinin içre kâin binaların yıkımı gerçekleşmiş, tamlık 4 yıl öncesi buralar kamulaştırılmış, fındık tarlası kesilmiş. 4 yıldır şifahane projesi kendisine 50 yataklı vagon şifahane projesini proje değişikliğine gidilmiş, 50 yataktan 75 yataklı projeye çıkarıldı ve 4 yıldan beri bura şifahane bekliyor. Maatteessüf tek olmazsa bu fındıkları kesmemiş olsalardı, 4 yıl boyunca bu fındık hasadı yapılıp hastanenin de ara sıra cihazları alınabilinirdi. Yani hesapsız programsız şekilde yöneticiler cereyan etmiş, aynı zamanda Akçakocalı vatandaşlarımız mağdur edilmiştir. İddialara göre, gerçekte bu hastanenin 50 yataklıdan 75 yataklıya çıkarılmasının gerekçesi  ayrımsız dakika geçmiş eğer büyüklük bu hastaneyi kendisi yapacaksa, çap yapacak, yoksa  bunu site hastaneleri statüsüne sokulacaksa belki anlaşılan o amaçla bunu yükseltmiş olabilirler ama bize gelen ihbarlara bakarak bu mekân yer ve ilçelere belde hastanelerine hastalar irsal edilmesi için, bu projenin bu şekilde rafa kaldırıldığı yahut bu şekilde bekletildiği iddialar var, bunu siyasal iktidarın, Esenlik Bakanlığı’nın, Akçakoca Kaymakamlığı’nın, Akçakoca Belediyesi’nin, Düzce Valisinin bu konuda karşılık vermesi lazım, yani bunun elhak ne, tığ de doğrusunu bellemek istiyoruz. Akçakoca’daki hastanenin yapılmamasındaki gerekçesi ve Akçakoca’da mevcut hastaların, yöre mülk ve ilçe hususi hastanelere, sevkinin yapılması amacıyla mi bu yapılmıyor, bu engelleniyor yoksa eksantrik sebepler mi biz bile doğrusu düşkünlük ediyoruz.”

Share: