Mal şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’birlikte ayyarlık operasyonunda aralarında para şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile birlikte aralarında şeriklik çalışanlarının da vadi aldığı 6 can tutuklandı.

Bartın İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaşım Yazıhane Müdürlüğünce; kişinin kavrama yeteneğinin zayıflığından bilistifade, banka ve itimat kurumlarının vasıta yerine kullanılarak, banka evet de başka güven kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken kredinin açılmasını temin etmek kadar yöntemlerle nitelikli dolandırıcılık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen finans şirketi çalışanları planlı operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve bir zamanda finans şirketi sahibi E.E.’nin üstelik aralarında 13 sakil gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda yüreklilik sözleşmesi, vatandaşların kredi bilgileri olan ajanda, 1 skor çek, çok sayıda belgit, cesaret kartları, çok sayıda uyuşma halel belgesi, 7 sayı vesile sözleşmesi, 10 nüsha topçu lisansı, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 70 skor mermi ile haddinden fazla sayıda sayısal malzeme ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan şeriklik sahibi E.E. ile alay malay B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları duruşma eliyle tutuklanırken 5 çirkin halkında adli taharri kararı 1 ibret karşı ise ev hapsi verildi.

Share: