Mehmet Güzelmansur ve Lütfü Savaş’tan İktidara Davet: “Çıktı Lütfen Samandağ’a Gereken Hizmeti Yapın ve En Azından Bu Yolu Bitirmeye Çalışın”

CHP Hatay Saylav Mehmet Güzelmansur ve Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Cidal, Samandağ’daki mekân yolunu tamamlaması amacıyla iktidara davet yaptı. Güzelmansur, “Bundan Sonra lütfen Samandağ’a gereken hizmeti yapın ve yer azından bu yolu bitirmeye çalışın” dedi. Lütfü Cenk ise, “Ricamız 7 ay kalmış nüfuz ömürlerinde bu yolun hiç olmazsa benzeri kısmını bitirip anca gitsinler” açıklamasını yaptı.

CHP Hatay Saylav Mehmet Güzelmansur ve Büyükşehir Şehremini Lütfü Çarpışma, Samandağ’daki belde eliyle ilişik izah yaptı. Kestirmece 3 aydır Lütfü Uğraş ile alay malay 15 ilçeyi gezdiklerini belirten Güzelmansur, “Buradan iktidara sesleniyorum. Daha Çok lütfen Samandağ’a gereken hizmeti yapın ve sunu azından bu yolu bitirmeye çalışın. Değilse tığ 8 ay bilahare iktidara geldiğimiz antlaşma Samandağ’ın türe ettiği hizmeti olağandan alacağının sözünü veriyorum” dedi.

İktidar vekilleri yoluyla defaatle sözler verilmesine rağmen yolun yapılmadığını belirten Lütfü Cidal ise şöyle konuştu:

“20 yıldır konuşulan, mevcut erk vekillerinin 6 misil meze verdiği ve çokça sayıda müteahhittin değiştiği yoldayız. 20 yıldır -cek, -cak ile sabık süre böylelikle Samandağ çevre yolumuzun akıbeti bu. Ricamız 7 ay eksik kudret ömürlerinde bu yolun tek olmazsa bire bir kısmını bitirip anca gitsinler. Yoksa 20 yıllık konuşmaları boşa gidecek. Samandağ halkının bile beklemesi boşuna olacak, bu posta bitirilsin”

CHP Samandağ İlçe Başkanı Toygar Otlakçı de şunları söyledi:

“İnsanlar beribenzer bunaltıcı derecede mağdur. Kadeh açamayacak, balkonlarında oturamayacak, bahçelerine çıkamayacak noktadalar. Sayın Yayman en son 1 hafta ilk hep takım arkadaşlarını alarak buralardan canlı yayın yaptı, ‘mekân için başlıyoruz, bu nöbet bitireceğiz’ diyerek. Amma maalesef aradan 7 zaman geçmesine karşın yolda güç aynı faaliyet namevcut. Şunu talep ediyorum. Imdi Kuşalanı’ndaki izzet hastanesinin oradan haftada 5-6 ahit yaptığı şovları daha çok burayı tahsis etmek için bekliyoruz.”

Share: