Mehmet Özhaseki: “Şayet Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden ricat ederim”

Mehmet Özhaseki: “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden çekilme ederim”

KAYSERİ – AK Parti Domestik Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Yukatel Kayserispor tesislerini musahabe etti. Özhaseki ziyareti sırasında CHP Kayseri Mebus Güç Zayıf’ın Mehmet Özhaseki’nin uray başkanlığı döneminde 15 milyon TL güreşçi köprüsü parası verdiği iddialarına fiyat yaptığı açıklamasında, “Eğer Sayıştay kararında köprüye 15 milyon TL verdiğim çıkarsa, milletvekilliğinden incizap ederim” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Okkalı Zayıf’ın Mehmet Özhaseki’nin belediye başkanlığı döneminde 15 milyon TL’ye güreşçi köprüsü yaptırdığına dair Sayıştay raporu olduğu ancak köprünün ortada olmadığı iddialarına cevap veren DÜRÜST Parti Yerli Yönetimlerden Sorumlu Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “2-3 yıl önceki CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı trol ordusunun başlattığı “15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?” diye niteleyerek tıpkısı sloganlaştırarak, üzerime yetişme operasyonları yaptılar. Daim birlikte tekrarlıyorlar. Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik komutan az buçuk zorda kaldı. Zira nazik miting diye rastgele tarafa duyurdular. Milletvekillerinin baştan sona gittiler Yalova’ya. O iri mitingde üstelik 700-800 birey toplayabilmişler. belediye başkanı arkadaşımız mülk başkanı dahi Yalova Belediyesi’nden duruşma kayıtlarına esbak 20 küsür trilyonluk aynı arakçılık var. Başkanı da görevden aldılar bundan kıran. “Buna de karşılık ver” diye pankart asmışlar. Ego bunu sosyal medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla çalkantılı benzeri torbayı tekrar doldurarak, konu salatası içerisinde “Sen önce 15 trilyonluk şu güreşçi köprüsü nerede? Onun cevabını ver” demiş. Bunun cevabını Sayıştay arıyor bulamıyor. İftiraya ölü doğmak ağırlık benzeri molekül. Fakat sonunda tığ siyasi insanlarız, siyaseti oyun ediyoruz. Toplumun önündeyiz, çoluk çocuk ve ayrıntılar dahi bizi izliyorlar. Keskin sözleri söylemekten ihtiraz ediyorum ama yeryüzü azından şunu söylüyorum, bunu söyleyen benzeri milletvekili arkadaş olduğuna bakarak beyninde bire bir dolma var. Bu hile evet bana ait evet ona ilgilendiren. Yalan da kimseye yakışmaz. Şayet bayağı Sayıştay kararında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, bire bir köprü boşaltmak için 15 milyon TL servet vermişsem, öyle bire bir köprü yoksa ortada ego bugünden itibaren mebusluk sıfatımdan istifa ediyorum. Cemiyet önüne bire bir elan çıkmayacağım. Hakeza tıpkı yalan yeter zaten amma değilse, iftira eden insanın birlikte şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip çabucak ricat etmesi geçişsiz” dedi.

Yine CHP Kayseri Mebus Çetin Kuru’ın otoyollarla ilişik iddiasına cevap veren Özhaseki, “Otoyol seçme şehre özel yapılmaz. Otoban bir taraftan başlar, şehrin ucuna büyüklüğünde giderken angajman yollarıyla onlarca kent ondan istifade fehamet. Sonunda yapılan bu otoban Urfa – Antep’e büyüklüğünde devam fail Adana üzerinden giden benzeri otoban. Seçkin toprak o bağlantıyı kullanır. Bu zamana büyüklüğünde Kayseri’nin bildirme kese bağlantı yolu vaktiyle beri bütün Nevşehir denildi. Ego tekraren Nevşehir beden gittim, defaatle Kırşehir cisim ölçtüm ve Kırşehir’in elan kestirme olduğuna kanma getirdim. Memduh başkanımızla gittik ve bilahare birlikte haritalar üzerinde çalıştık ve Kırşehir bağlantısı daha uygun diye ifade verdik. Sonrasında Iblağ Bakanlığımız ihalesini yaptı. Averaj adına söylüyorum Kayseri yolu yeniden Ankara’ya 320 kilometre. 200 kilometresi otoyol, 120 kilometresi çift nöbet. Hem birlikte atlamak üzere. Bunu fora etmek da bizim iktidarımıza felek oldu. Onlar birlikte konuşsunlar kılükal etsinler. ben bu şehirde 21 sene şehremaneti başkanlığı yaptım. Şayet yaptıklarımı şurada sıralasam Alçak Zayıf sabaha kadar okusa bitiremez bunu. Bir de CHP’lilerin yaptığı kötülükleri anlatsam, sabaha büyüklüğünde sıralasam onları da bitiremezler. O yüzden iyi hareket yapanın kesin takiben mütekellim olur. Tığ hisse senedi yapacağız, onlar de konuşacaklar” ifadelerini kullandı.

Kayserisporla ilgili değerlendirmelerde mevcut Mehmet Özhaseki, “Sabık hafta içerisinde Kayserisporumuzda hoşur yük vardı. Arkadaşların maaşlarının yatması ister ediyordu. Yatmazsa boşta kalacak arkadaşlar, ihtiyacı olan rüfeka vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek vasıtasıyla mevrut hevesli futbolcular burada hangi yaparlar? Fiyat üzere oynarlar. Bedelini veremeyecekseniz o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu adına görünür. Berna hanımın ya birlikte Kayserispor yönetimindekilerin borcu kendisine göremezsiniz. Kayserisporla hepimiz kurum duyuyoruz, övünme ediyoruz. Sonuçları ne olursa olsun hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında zehir çıktığında hepimiz benzeri şeyler söylüyoruz. O antlaşma bizim birlikte elimizi taşın altına koymamız geçişsiz. Akıbet bulduğumuz formüllerle bire bir müzaheret kampanyası başlattık oylumlu firmalardan. Bunu Berna eş açıklar. Oradan 2-3 dolaşma önceki futbolcuların maaşları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilgilendiren dahi gine ara sıra temaslarımız var. İnşallah futbolcuların hepsinin borçları gününde ödenecek artık” dedi.

Share: