MERAL AKŞENER ZEYTİNBURNU’NDA ESNAFI ZİYARET ETTİ

Fen: EDDA SÖNMEZ – Kamera: FAHRETTİN ÖZTÜRK

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener’in zaman İstanbul’daki ziyaretlerinin üçüncü durağı Zeytinburnu oldu. Zeytinburnu’nda esnafın dertleri dinledikten sonradan bölüm konuşması fail Akşener, “Şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren bir dille siyasa yapılıyor. Haset geldiğinde oylarınızı vereceksiniz. Amma şuculuk buculuk üzerinden düşünce vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz. DOĞRU Partili belediyeler tablet dağıttılar. O tabletler yandaşlara gitti, tanıdığı olana gitti. Ayısı, dayısı olana gitti” dedi.

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, zaman İstanbul’da Küçükçekmece; Güngören ve Zeytinburnu esnafıyla aynı araya geldi. Akşener’in üçüncü durağı Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretinin peşi sıra vatandaşlara seslendi. Teferruatlı tıpkı sürenin ardından Zeytinburnu’nda olduğu için mutluluk duyduğunu dile getiren Akşener, milletvekili olduğu dönemde da dükkanları gezdiğini belirterek, şunları söyledi:

“ŞUCULUK BUCULUK ÜZERİNDEN GÖRÜŞ VERMEYE KALKIŞIRSANIZ KAZIK YİYORSUNUZ: 2,5 yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, kaymakamlık kaza, iklim toprak geziyorum. Pandemiden geçmiş başladık, pandemiden bilahare devam ettirdik. Bu ülkede âdeta vatandaşların, milletimizin, esnafın, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, atanamayan gençlerin, akşama hangi yemeği pişireceğim diyen annenin, dar problemi çeken öğrencilerin, kiraların uçup gittiği İstanbul’da ve Türkiye’üstelik kiracıların, dertlerin konuşulmadığı, buna bedel şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren bire bir dille siyaset yapılıyor. Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz amenna. Burada tabii hepimizi tartın ve bu tartıyı ne öğür, ne siyasetçi bizim derdimizle ilgilenir, ne çözümleri oluşturuyor, ne çözüm elan mebzul üzerinden tartın ve ona göre oyunuzu verin. Amma şuculuk, buculuk üzerinden oy vermeye kalkışırsanız aldatılma yiyorsunuz.

DÜRÜST PARTİLİ BELEDİYELER TABLET DAĞITTILAR. O TABLETLER AYISI OLANA, DAYISI OLANA GİTTİ: Çocuğunun tableti var mı diye niteleyerek sorduğum insanların şişman çoğunluğu sokakta, o ilkokuldaki çocuğun tableti yok. İki yıl EBA’evet girildi. AK Partili belediyeler tablet dağıttılar. O tabletler yandaşlara gitti, tanıdığı olana gitti. Ayısı olana, dayısı olana gitti. Hakkınızı gasp ediyorlar. Sizi yün yumaklarıyla meşgul ediyorlar. Karşınızda duran bu kadını senelerdir bu mıntıka tanır. Yahu, Zeytinburnu’nun ölçülü durumunda ben PKK’lıyım ama Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde dahi faili meçhulcuyum. Eş ben neyim evet? Ben hangisiyim değişmeyen verin.

BİZ, HIRSIZLIK YAPMAYACAĞIZ 500 MİLYON DOLARLIK UÇAKLARLA GEZMEYECEĞİZ: Tığ, 92 puanla atanamamış gencin acısını konuşmaya devam edeceğiz. Tığ mülakat sisteminin DOĞRU Tümen’ye aksiyon bulma kurumu kabilinden davranmasını konuşmaya, onlar kaldırmıyorsa tığ kaldıracağız demeye bitmeme edeceğiz. Tığ, 82 puanla, 92 puanla atanamayıp 62 puanla, 58 puanla atanmış gençlerin yanında ağlayan, umutsuz çocukların derdinin peşinde olmaya devam edeceğiz. Onlara hal üreteceğiz. En düşük zahmetli maaşı 3 bin 500 TL. Halbuki tığ dedik kim yeryüzü bağan zor maaşı minimal sevap büyüklüğünde olsun. Asgari ecir da baştan güncellensin. Soruyorum bu dükkanların süresince minimal ücretle çalışanlara, evi icar olanın geçinmesi türlü değil. 3 bin lira kiralar reşit 6 bin liralık. Ocak sahipleri diyor ki; ‘Çık 6’yı beğenmiyorsan 10 kağıda veririm.’ Sizden duydum. Tığ, arakçılık yapmayacağız. 500 milyon dolarlık uçaklarla gezmeyeceğiz.”Share: