Meral Akşener’den vatandaşa tepki: Şuculuk, buculuk üzerinden rey vermeye kalkışırsanız aldatılma yiyorsunuz

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener mazi İstanbul’da Küçükçekmece; Güngören ve Zeytinburnu esnafıyla tıpkı araya geldi. Akşener’in üçüncü durağı Zeytinburnu’nda esnaf ziyaretinin peşi sıra vatandaşlara seslendi.

“ŞUCULUK BUCULUK ÜZERİNDEN DÜŞÜNCE VERİP KAZIK YİYORSUNUZ”

Tafsilatlı benzeri sürenin peşi sıra Zeytinburnu’nda olduğu amacıyla bahtiyarlık duyduğunu dile getiren Akşener, mebus olduğu dönemde üstelik dükkanları gezdiğini belirterek, “2,5 yıldır dükkan dükkan, esnaf esnaf, kaymakamlık kaza, ülke toprak geziyorum. Pandemiden ilk başladık, pandemiden sonra bitmeme ettirdik. Bu ülkede yoz vatandaşların, milletimizin, esnafın, atanamayan öğretmenin, EYT’linin, atanamayan gençlerin, akşama hangi yemeği pişireceğim diyen annenin, sıkı problemi çekici öğrencilerin, kiraların uçup gittiği İstanbul’da ve Türkiye’üstelik kiracıların, dertlerin konuşulmadığı, buna karşılık şuculuk, buculuk üzerinden hepimizi birbirine düşüren bir dille siyasa yapılıyor. Günü geldiğinde oylarınızı vereceksiniz amenna. Burada bittabi hepimizi tartın ve bu tartıyı ne tümen, ne siyasetçi bizim derdimizle ilgilenir, hangi çözümleri oluşturuyor, ne çözüm henüz mebzul üzerinden tartın ve ona göre oyunuzu verin. Ama şuculuk, buculuk üzerinden rey vermeye kalkışırsanız kazık yiyorsunuz.” dedi.

“BEN HANGİSİYİM KARAR VERİN”

Tıpkısı mesafe sesini yükselten Akşener, “Karşınızda duran bu kadını senelerdir bu kesim tanır. Yahu, Zeytinburnu’nun mutedil yerinde ego PKK’lıyım ama Diyarbakır’a, Batman’a, Mardin’e gittiğimde dahi faili meçhulcuyum. Yoldaş ego neyim ya? Ego hangisiyim değişmeyen verin.” ifadelerini kullandı.Share: