Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi, Depremzede Öğrencileri Ağırşak Merkezleri’nde Sınava Hazırlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tahaffuz alanlarında mütezayit depremzede öğrencileri, Yetişek ve Öğretimi Destekleme Ağırşak Merkezleri’nde ortaöğretim ve darülfünun antre sınavlarına hazırlıyor. İlk etapta tayin ettiği depremzede öğrencileri kurs merkezlerine kaydeden Büyükşehir, TEKSİN yahut ağırşak merkezi müdürlükleri üzerinden yapılan başvuruları almaya de başlıyor.

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim Bilimi ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri kapılarını sınavlara hazırlanan depremzede öğrencilere açtı.

Afet bölgelerinden Mersin’e gelerek, Büyükşehir’in barınma alanlarında artan ve sınava hazırlanan depremzede öğrenciler,Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı marifetiyle tayin edildi. Bunun konusunda harekete güzeşte Büyükşehir, depremzede öğrencileri ağırşak merkezlerine kaydederek, lise ve darülfünun sınavlarına hazırlamaya başladı. Büyükşehir, ağırşak merkezleri ile depremzede öğrencilerin eğitimden uzaklaşmadan hayatına bitmeme edebilmesine destek olmaya ve katkı sunmayı hedefliyor.

Lise veya darülfünun sınavlarına hazırlık aşamasında olan ve kurslara kayıt yaptırmak isteyen depremzede öğrenciler, TEKSİN evet da Eğitim Bilimi ve Öğretimi Terviç Kurs Merkezleri’ne müracaat yapabiliyor.

Büyükşehir Belediyesi, zelzele bölgesinden gelen ve okul nakillerini Mersin’e aldıran öğrencilere kırtasiye desteği dahi sunuyor. Kırtasiye desteğinden derk etmek talip depremzedeler, taleplerini TEKSİN veya Alo 185 üzerinden iletebiliyor.

“TARSUS’TAN ANAMUR’A KADAR BARINMA MERKEZLERİMİZDE MÜTEZAYIT 51 SINAVA HAZIRLANAN ÖĞRENCİMİZİ TESPİT ETTİK”

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi Eğitim Hizmetleri Idarehane Müdürü Cem Karakuş, sürdürdükleri çalışmalarla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Sazak Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı namına ülkemizde yaşanan hareket felaketinden bilahare ilimize gelen depremzede vatandaşlarımız için tahaffuz, araç, giyecek ve psiko-sosyal alanda destek amacıyla bütün gücümüzle ceht gider etmiştik. Demincek bile terbiye-öğretim yılımızın 2. dönemine başlıyoruz. Bizler 10 ilçemizde 18 kurs merkezimizde ve 6 bin 589 öğrencimizle döneme başlıyoruz. Bunun birlikte ilimize mevrut ve Sazak Büyükşehir Belediyemiz’in Tarsus’tan Anamur’a kadar barınma merkezlerimizde mütezayit, sınava hazırlanan 51 öğrencimizi belirleme ettik. Bu öğrencilerimizde bizle bu arada sınavlara hazırlanacaklar. Terbiye-öğretimi destekleme kurs merkezi hizmetimizden yararlanmak talip depremzede vatandaşlarımız, 10 ilçemizde kâin 18 ağırşak merkezi müdürlüğümüzle görüşebilirler. Ayrıca, TEKSİN üzerinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirler.”

Share: