Meşbu bastırdı! Bandırma-Bursa Otoyolu kilitlendi

Hava Bilgisi vasıtasıyla yapılan soluk kodlu uyarıda zaman Bursa’da sağlam gök curcunalı boğanak beklendiği belirtilerek, “Gürpedek baskın, seylap, sebep, domestik yoğun yağışı, kısa mütemadi sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır” denildi.

DOLU NEDENİYLE TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Uyarının peşi sıra zaman kentte çalışkan olan yağış, hayatı damla etti. Bandırma-Bursa Karayolu’nda vasıta sürücüleri ağırlık anlar yaşadı. Şapadanak bastıran baran ve meşgul yağışı trafik akışını pahal etkilerken, araçlar yolda ilerlemekte gravite çekti. Vatandaşların azrail ile görüntülediği o anlarda yerlerin komple yağışı cihetiyle beyazladığı görüldü.

TERMİNALİN ÇATISI ÇÖKTÜ

Aniden bastıran bora yağışın sele dönüştüğü şehirde, arka arkaya gök gürlemesi ve şimşekler çaktı. Yavaş yağış cihetiyle Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcular baskı anlar yaşadı. Sebep düşmesi sonucu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısı çöktü. Olayda seçkin kimse yaralanmazken, 3 vasıta çöken çatının altında kaldı.

15 DAKİKADA 27 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ

Hava Bilgisi yetkililerinden alınan bilgilere göre, bölgeye 15 dakikada 27 kilo yağış düştü. Şehirde tıpkı çokça noktada ağaçlar sıkıntı sebebiyle yıkıldı. Osmangazi ilçesi İstanbul yolu üzerindeki mahalleler sağanaktan etkilendi. Eşkâl Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde dahi caddeler göle döndü. Kent merkezinde dokunaklı gidiş geliş oluştu. Asuman curcunalı boğanak yağışın ayrımsız saat süresince hareketli olduğu belirtildi.

DENİZ VE KIYI BİRLEŞTİ

Şiddetli yağıştan bildirme çok etkilenen yerlerden biri olan Mudanya’da bahir ve kıyı birleşti. Sokaklar deniz seviyesinin yükselmesiyle alay malay suyla doldu. Bölgeden gelen görüntüler durumun vahametini gözler önüne seriyor.

İşte bölgeden görüntüler:Share: