Meteoroloji ve AFAD’dan uyarma: Marmara üzere haddinden fazla kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, ülkenin kuzey, iç ve gün batısı kesimlerinin parçalı, düz düzlük çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in bağırsak kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Batı Karadeniz (Sinop dış), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin cenup ve maşrık ilçelerinin yerel sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı, farklı yerlerin beş altı bulutlanmış ve boş geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın bağırsak kesimleri, Denizli’nin cenup ve maşrık ilçelerinde çevrelerinde kuvvetli, İstanbul’un Küçük Asya Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde haddinden fazla akva ve vadi düzlük çığlık olması bekleniyor.

İstanbul üzere turuncu kodlu ihtar

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un herhangi bir iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un bazen bölgeleri üzere çığlık baran uyarısında bulundu. İstanbul Valisi Mualla Yerlikaya, zaman sabah saatlerinden itibaren beklenen sağlam yağış zımnında vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu ihtar yapıldığı görüldü.

söz konusu uyarının akabinde AKOM, vatandaşların zaman ve yarın faal olması beklenen yağışlara karşı müdebbir olmaları gerektiğini belirten bire bir akıl gönderdi.

AKOM İstanbul üzere yağış uyarısında bulundu

 

Share: