Meteoroloji’den İstanbul’un bile içre olduğu 5 bölgeye boğanak yağış uyarısı

Türkiye’nin bir nice bölgesinde aktif olan ısıdam ve nemli albeni vatandaşları bunaltırken Hava Bilgisi’den bu hafta amacıyla serinletici bir selen geldi. Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak ülkemizin yıldız ve çöz kesimleri ile Gün Doğusu Akdeniz’in modüler ve kayran vadi haddinden fazla bulutlanmış, Gün Doğusu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in bağırsak kesimleri, Doğu Rum’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve gün doğusu, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin yerli olmak için bora ve asuman curcunalı sağanak yağışlı, diğer yerlerin birkaç bulutlu ve kategorik geçeceği hesap pusulası ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü çekicilik durumunun parçalı bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve şark kesimlerinin yerel oluşmak amacıyla boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

SALI HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günlük çekicilik hesap pusulası raporuna bakarak salı haset Marmara Bölgesi’nde asuman ses sağanak yağmur bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği durum ediliyor. Farklı bölgelerin az bulutlu ve kemiksiz geçeceği oranlama ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde gök ses sağanak yağış beklenirken İç Anadolu’dahi bile bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde gök curcunalı boğanak yağmur beklenirken İç Anadolu’da da bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde asuman gürültülü boğanak yağmur bekleniyor.

GELGEL SICAKLIĞI

Önemli aynı fark olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında, bağırsak ve yıldız kesimlerde zaman normallerinin üzerinde seyredeceği oranlama ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette esmesi bekleniyor.Share: