Mezitli Yazlık Sineması’nın Duvarları Kankızıl Sanatçıların Resimleriyle Donatıldı

Mezitli Şehir Konseyi Hars ve Müzakere Iş Grubu, ilçedeki Yazlık Sinema’nın duvarlarına Türkan Şoray, Fatma Girik, Tarık Cari, Cüneyt Arkın, Eksiksizlik Sunal kadar Türk Sineması’nın unutulmaz sanatçılarının resimlerini yaptı.

Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan, Yazlık Sinema’nın duvarlarına sanatçıların resimlerini fail grubun çalışmalarını inceledi. Bir müddet fırçayı alarak fotoğraf yapanlara destek olan Başbuğ Tarhan, gösterdikleri duyarlılık ve belediye çalışmalarına verdikleri bindi nedeniyle gruba teşekkürlerini iletti.

Tarhan, “Zorlu haddinden fazla projemizde bizlere destek vererek belediyemizin genişlik muhteşem gönüllü destekleri oluyorlar. Zaman de Yazlık Sinemamızın duvarlarına, birlik üstelik olması gerektiği üzere Türk Sineması’na nazik katkıları kâin unutulmaz sanatçılarımızın resmini yapıyorlar. Türk Sineması nostaljisini Yazlık Sinemamızın duvarlarında yaşatıyorlar. Ben bile hem maneviyat yöneltmek hem birlikte bu güzelce anlara şahitlik etmek için görüşme ettim. Kendilerine haddinden fazla teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Share: