MHP heyeti Giresun’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’bile MHP milletvekillerinin oluşturduğu gök bilimi marifetiyle, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Işıklandırma” toplantısı yapıldı.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Sahnesi’nde tevhit edilen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada parçalanmamış ülkelerde enflasyonun yükselişte olduğunu söyledi.

Tüm dünyada iktisadi kriz yaşandığını tamlayan Haberal, şöyle devam etti:

” Türkiye, etrafında bu büyüklüğünde problemle uğraşırken birçok sene dükkanlarımız sınırlanmış kaldı, birçok yıl işletmelerimiz sınırlanmış kaldı, üretim yanlışsız olmadı, buna rağmen Allah’a şükür dosdoğru ayaktayız, kimseye dahi eksikli değiliz. Ki yaptı? Cumhur İttifakı yaptı. İşte bunun için tığ 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu arada ‘adayımız mahsus, kararımız kemiksiz’ diye niteleyerek izah yaptık, Sayın Genel Başkanımız yaptı, ‘Cumhur Reisi adayımız muhtemelen’ dedi, bitti, kararımız net.”

Haberal, salondakilere hitaben “2023 Haziran seçimlerinde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı yine Cumhur Reisi seçip Halk İttifakı’nı Meclist’en adetçe ekseriyetle külah görevini sizden istiyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Millet İttifakı HDP ile iş birliği yapıyor, PKK ile teşrikimesai yapıyor, NATO’dan yardım istiyor, Yunanistan’a göz kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor, onların karşısında üstelik sizinle beraber giden, sizlerden bindi alan bire bir Cumhur İttifakı var, buna destek istiyoruz. İnşallah o desteği vereceksiniz, tek şüphemiz bulunmayan.” dedi.

MHP Kütahya Mebus Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. sene dönümü kutlamalarındaki sözlerine aksülamel göstererek, şunları söyledi:

“Son zamanlarda CHP’nin uray başkanları şöyle tıpkısı huy edindi; belediye başkanları alelumum kürsülere çıktığı antlaşma yaptıkları hizmeti anlatırlar, ne büyüklüğünde kaldırım, hangi büyüklüğünde bostan, hangi büyüklüğünde yer düzenlemesi, hangi büyüklüğünde gelişim yaptıklarını anlatırlar amma serencam zamanlarda bu şehremaneti başkanları kendilerini müverrih zannediyorlar. Kendilerini politik idol zannediyorlar, kendilerini felsefi liderler zannediyorlar, şehremaneti başkanlıkları dışında gelişigüzel şeyi konuşuyorlar.”

“Aynı tek bu arkadaşların belediye için hangi yaptıklarını bilmiyoruz” diyen Erbaş, “Onun için bu arkadaşlardan bilcümle bambaşka dersler alıyoruz. Ünlü ayrımsız söz var, ‘kibrit çöpü kadar ışık saçamayanların kendisini olimpiyat meşalesi zannetmesi.’ İzmir Belediye Başkanı da herhalde kendisini olimpiyat meşalesi zannediyor.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, MHP MYK üyeleri Volkan Hanım ve Musa Banal ile MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partililer katıldı.Share: