MHP Midyat İlçe Başkanlığı depremzedeler yararına aktiflik düzenledi

Kahramanmaraş merkezli “asrın felaketi” namına nitelenen ve 11 ili etkileyen depremlerin peşi sıra Mardin’birlikte, MHP Midyat İlçe Başkanlığı yoluyla etkinlik düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 il içinde depremzedelere Türkiye’den ve dünyadan insanlar seferber oldu. Bu seferberliğe tıpkısı destekte MHP Midyat ilçe teşkilatından geldi. İlçe Başkanı Fırat Hususi ve yönetimi depremzedeler üzere aktiflik düzenledi.

Elde edilecek gelirin afetzedeler yararına kullanılacağını tamlayan Hususi, “Depremin evvel gününden itibaren Midyat halkı bağlanak oldu, parçalanmamış gelgel kuruluşları, belediyemiz ve işadamlarımızla hep varlığını gösterdi. Bizler dahi rastgele zaman hazır, ilçemize mevrut misafirlerimizin bile başımızın üstünde yeri var. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza de şifalar diliyorum. Temas konuda desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza ve şereflendirme fail misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Midyat Müftü Ergün Bulunmaz aracılığıyla edilen duaya katılımcılar bilcümle gelişigüzel amin dedi. Etkinliğin 3 dolaşma devam edeceği belirtildi. – MARDİN

Share: