MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı: 2023’te şayet farklı benzeri öz olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Rapor ve Tenevvür Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki aynı kıraathanede partilileriyle aynı araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi süzmek ve vatandaşlara yayılmak için başlatılan toprak ve mülk toplantılarını tamamladıklarını, kaza ziyaretlerinin üstelik ayrımsız hafta zarfında tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE DESTEK VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadelenin kayran aldığını belirten Karakaya, “Zaman TBMM’da PKK’nın kolu, uzantısı olan bir politik partinin temsilcileri çıkıp iktisat konuşabiliyor. ‘Ulus atıl, ulus haris, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor amma aynı Allah’ın kulu birlikte demiyor kim ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre bindi veriyorsunuz. Bu millet dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, bire bir bile sizinle, PKK ile mücadele etmek üzere trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin mezun ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine cebin Suriye’bile bile operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe beğenmek zorunda kalmasa zaman on paralık dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün birlikte Türkiye’nin ekonomisine çok uymazlık verdiğinin altını çizdi.

“BU AKSATA SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA DÜZ ALIR”

Cumhur İttifakı’nın Cumhur Reisi adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Millet İttifakı’nın ise adayının anlaşılan olmadığını aktaran Karakaya, “Bu veriş seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Halk İttifakı mı, Millet İttifakı mı denildiğinde kimin beraberinde saha alır? Ulus İttifakı diyenler Tanrı rızası için el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, meydanda ve açık. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden açılım yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin birlikte vadi alır? Bizim ekonomik adına sıkıntımız ne? Terör belalarından kurtulmak. Tutum üzere da huzur için bile bu gerekli.” diye niteleyerek konuştu.

ABDÜLHAMİD EĞLEK ARAŞTIRMA GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, kullanılmamış acun düzeni kurulma sürecinin bitmeme ettiğini, Türkiye’nin Suriye’birlikte operasyonlar yaparak, Abdülhamid Konak Etüt Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin içre ben üstelik varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin dingil değiştirdiğine dikkati calip Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü çıplak amma ayrımsız aks değiştiriyor. Dünya aks değiştiriyor. Şuradan eksantrik yola geçerken fazla lüzumlu istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, titiz geçersin. Sonra dahi otobana çıkacaksın. Bunun üzere dahi zamana ihtiyaç var. Nedeniyle şuan ki süreç Türkiye’yi üretime sevk fail tıpkı çatı. Değme madde güllük gülistanlık demiyoruz, olması bile türlü değil ama iyiye gidiyor. Acun düzeni ortamında Türkiye kortej sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KERE HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çok koca olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, yoz ülkenin geleceği. 2023’te şayet farklı bir madde olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu kadar kemiksiz söylüyorum. O periyot, 15 Temmuz’de Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başkan’ımız ‘Evet tığ bu arabayı buradan çıkarırız ama bu araba bu motorla kere almaz, ilk bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu esbabımucibe ile başka bire bir sistemdir. Zımnında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’birlikte yeryüzü bir iki 3 misil hükümet harcama gelirdi. Sağlık miydi onu dahi bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı Ganyan masada Türkiye’nin eski sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Görünmek benzer değil. Hakeza bir madde namevcut, niçin kandırıyorsunuz milleti. Altı koalisyonlu, pozitif birileri var. İçişleri politikasında, asayiş politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile benzeri anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini akseptans ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan böyle bire bir şeye geldiğinde bu ülkeyi lacerem yöneteceksiniz? Biriniz diyecek ki ‘Suriye’da çeri kalsın.’, ötekisi diyecek kim ‘Çıksın.’ Biri diyecek kim ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, diğeri diyecek ki ‘Biraz meydanlık verelim evet birlikte yapmayalım.’ Alelhusus namzet belirlemiyorlar kim kamuoyu namzet tartışıyor. Namzet belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği arasında. HDP bunların beraberinde. HDP olmasa pekâlâ kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Kişi partilerinin içlerinde de düşün üstüne birbirlerine mümasil değiller.”

Share: